Adana’nın Judodaki ALTIN KIZLARI

Sudenaz Buyruk ile Emine İkra Candan, kilolarında 65 sporcuyu geride bırakarak altın madalya kazandılar. 27 Temmuz’da Atina’da mücadele edecekler

Adana’nın Judodaki ALTIN KIZLARI

Sudenaz Buyruk ile Emine İkra Candan, kilolarında 65 sporcuyu geride bırakarak altın madalya kazandılar. 27 Temmuz’da Atina’da mücadele edecekler

Adana’nın Judodaki ALTIN KIZLARI
16 Temmuz 2018 - 08:44

Hüseyin SUNGUR

İzmir’de düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Minikler Türkiye Judo Şampiyonası’nda Adana’dan 12 yaşındaki Emine İkra Candan 36 kiloda, 11 yaşındaki Sudenaz Buyruk ise 32 kiloda altın madalya kazandılar. İzmir Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda yapılan ve 65 ilden bin yüz sporcunun katıldığı Judo şampiyonası oldukça çekişmeli geçti. Sudenaz Buyruk Sarıçam Belediye, Emine İkra Candan ise Yüreğir Belediyesi sporcusu olarak 6 maç yaparak Türkiye şampiyonu oldular. Kızlar 48 kiloda Eylül Naz Polat ve 52 kiloda Mihriban Gültekin beşinci oldu. 36 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Emine İkra Candan, geçen yıl da 32 kiloda altın madalyanın sahibi olmuştu. Sudenaz Buyruk, İzmir’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’ndaki tüm rakiplerini 1 dakikanın altında yenerek büyük bir rekora imza attı. Bu sonuçlarla takım sıralamasında Adana kızlarda birinci olurken, genel sıralamada dördüncü sıraya yerleşti.

Sudenaz Buyruk ile Emine İkra Candan, 27 Temmuz’da Yunanistan’ın Atina şehrinde yapılacak olan Balkan Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecekler.

Judo Teknik Direktörü 6 Dan kırmızı Beyaz kuşak Yusuf Uncular, sporcularının başarılarıyla gurur duyduğunu belirterek, “Sudenaz Buyruk ve Emine İkra Candan Türkiye şampiyonasında Adana’yı en güzel şekilde temsil ettiler. İki sporcumuz da altın madalya kazandı. Atina’da yapılacak olan Balkan Şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek başarılı olacaklarına inancım tamdır. Başarılarımız bundan sonra da artarak devam edecektir” diye konuştu.

Türkiye Judo Federasyonu Adana İl Temsilcisi Şerafettin Demir, sporcularıyla gurur duyduklarını belirterek, “Sporcularımızdan Sudenaz Buyruk Sarıçam Belediye, Emine İkra Candan ise Yüreğir Belediyesi sporcusu olarak mücadele ettiler ve altın madalya kazandılar. Bu sporcularımıza destek veren Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ile Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’a teşekkür ediyorum. Belediye başkanlarımızın daha çok sporcuyu bünyelerinde barındırarak daha çok başarı elde edeceklerine inancım tamdır. Belediye başkanlarımızın bundan sonra judo sporuna daha çok katkı sağlayacaklarını umuyorum. Sporcularımızın başarılı olmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum