'Adana tespihin merkezi olacak'

'Adana tespihin merkezi olacak'

'Adana tespihin merkezi olacak'
22 Ocak 2020 - 08:39

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Adana, tarihinin en önemli yerlerinden olan Büyüksaat'te kurulan tespihçiler çarşısı gelen konukların ilgi odağı olmaya devam ediyor.
Uzun bir çalışma sonrasında gerçekleştirilen tespihçiler çarşısında yeni yapılan uygulama ile her ay gerçekleştirilen fuar muazzam güzellikleri yansıtıyor.
 
84 İŞYERİ BULUNUYOR
 
Her kesimden insanların mutlaka gelip görmesi gereken bir yer olan Turistik Tespihçiler Çarşısı’nı kuran Adanalı tespih üreticileri, çarşıda her türlü ürün imalat ve satışını yapıldığını dile getirdiler.
Çarşının saygın esnafları, "Bu güzel kentte kültürümüzde önemli bir yeri olan tespihin bir merkezi oluşturuldu. Adana için önemli bir çalışma ile kentimizim tarihi bölgesi olan ve yerli yabancı turistlerin uğrak yeri olan Büyüksaat yanında yer alan eski bir hanı restore ederek 84 iş merkezinin yer aldığı önemli bir yer haline getirildi" diyerek, tespih meraklılarını davet ettiler.
 
YERLİ VE YABANCI TURİST AKINI BAŞLADI
 
Esnaflar, "Burası esnaflığın en iyi şekilde görüleceği yerlerden biri  geçen ay yapılan fuardan dolayı esnafımızda satışlardan dolayı memnun olduğunu gelen konukların el emeği ürünleri beğenilerine sunuldu. Tespihçiler çarşısı ayda bir yurt içi ve dışından gelen misafirlerimizi ağırlıyoruz. En son geçen ay 300’e yakın kişiyi ziyarete geldi. Adana ya  gelenler kendilerinde olan tespihleri buradaki esnafımıza gösterdiler. Burada beğendikleri tespihleri alıp götürdüler. Böylelikle Adana’da bir Pazar oluşturmaya çalışıyoruz. Herkesi çarşımıza bekliyoruz” dediler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum