Adana’ya 2 müjde

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, üreticilerin ürünlerinde sıcak hava zararının risk kapsamına alındığını, saf teraftalik asit (PTA) ve polimer/cips üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verileceğini duyurdu

Adana’ya 2 müjde

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, üreticilerin ürünlerinde sıcak hava zararının risk kapsamına alındığını, saf teraftalik asit (PTA) ve polimer/cips üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verileceğini duyurdu

Adana’ya 2 müjde
26 Kasım 2020 - 11:44

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı
Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı
Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Adanamız için tarım ve sanayi alanında iki önemli kararın resmi gazetede yayımlandığını belirterek, “İlimizde üretimin, yatırımın artırılması, şehrimizin her alanda verilen destek ve hizmetlerden daha güçlü şekilde yararlanması için çalışmalarımızı birlik, beraberlik içerisinde aralıksız sürdüreceğiz” dedi.
 
 Narenciye’de Sıcak Hava Zararı TARSİM Risk Kapsamında
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, Adanalı üretici ve sanayicilere müjde verdi. TARSİM tarafından 2021 yılında sigorta kapsama alınacak riskler, ürünler ve bölgeler ile prim desteği oranlarına ilişkin kararın resmi gazetede yayımlandığını belirten Sarıeroğlu, “Adanamız ve bölge üreticilerimiz için en önemli gelir kaynaklarından portakal, mandalina, altıntop, limon, üzüm ürünlerinde sıcak hava zararı TARSİM risk kapsamına alındı. Karar ile sıcak ve rüzgârdan etkilenen narenciye üretiminde meydana gelen zarar TARSİM risk kapsamına alınarak doğal afetlerden en çok etkilenen sektör olan tarımda üreticimizin zararı minimuma indirilmiş olacak” dedi.
 
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Adana’ya Güçlü Destek
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, Adanamızda yapılacak saf teraftalik asit (PTA) ve polimer/cips üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilmesine ilişkin bir diğer önemli kararın da Resmî Gazete’de yayımlandığını duyurdu.  Karar ile ülkemiz açısından önemli ve stratejik özelliğe sahip SASA Polyester A.Ş tarafından Adanamızda yapılacak yaklaşık 11.3 milyar TL’lik üretim tesisinin yatırımına proje bazlı devlet desteğinin sağlanmış olacağına dikkat çeken Sarıeroğlu, “Yatırım ile şehrimizde yıllık 1.5 milyon ton PTA, yıllık 650,000 ton polimer/cips üretimi gerçekleştirilecek” dedi.
İlimizde üretimin, yatırımın artırılması, şehrimizin her alanda verilen destek ve hizmetlerden daha güçlü şekilde yararlanması için çalışmaları birlik, beraberlik içerisinde aralıksız sürdüreceklerininin altını çizen Sarıeroğlu, şunları söyledi:
“Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde 81 ilimizde sanayicimizden çiftçimize, esnafımızdan işçimize, memurumuzdan emeklimize kadın-erkek-genç-yaşlı-engelli her kesime güçlü şekilde destek vererek daha güçlü daha büyük Türkiye idealimiz doğrultusunda emin adımlarla Milletimizle birlikte ilerlemeye devam edeceğiz.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a,  Adanamıza vermiş olduğu destek için şükranlarımı sunuyor; Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye Adanamıza katkıları için gönülden teşekkür ediyorum. “
 
                                                                           
 
                    
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum