'Adana'ya proje kazandırmaya devam edeceğiz'

Yıldız Engelliler Spor Kulübü Başkanı Kaygün, Talay ve yönetimini ziyaret etti

'Adana'ya proje kazandırmaya devam edeceğiz'

Yıldız Engelliler Spor Kulübü Başkanı Kaygün, Talay ve yönetimini ziyaret etti

'Adana'ya proje kazandırmaya devam edeceğiz'
10 Ağustos 2020 - 09:47

Yıldız Engelliler Spor Kulübü Başkanı Fethullah Kaygün, Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Başkanı Hüseyin Talay  ve yönetimini ziyaret etti.
Ziyaret sırasında Başkan Fethullah Kaygün, Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Başkanı Hüseyin Talay, Başkan Vekili Fahrettin Erol, Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Merve Sökmen, üyelerden Habibe Yağmur, Kadir Dülek ile diğer yöneticilere hayırlı olsun dileğiyle başarılar diledi. Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şube Başkanı Berkant Yiğit ve Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz'un da misafir olarak bulunduğu ziyarette yapılan sohbet sırasında konuşan Başkan Topuz, Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği yöneticilerine, "Karataş belediye başkanı olarak  her zaman yanınızdayız. Yapabileceğimiz  ne varsa  yapmaya hazırız. Sizleri de Karataş'a davet ediyorum, misafirim olun" dedi.
Yıldız Engelliler Spor Kulübü Başkanı Fethullah Kaygün, Karataş  Belediye  Başkanı Topuz ve diğer  STK başkanlarına yapılan projeler hakkında bilgi verdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen projeleri hem spor kulübü hem de Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği'ne eğitim projesi yaptıklarını bildirdi. Daha önce Adana'ya 7 proje kazandırdıklarını ifade eden Kaygün, "İnşallah bu yılda Adana'ya bir kaçtane proje kazandıracağız" dedi. Kaygün, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Biz şuan AB Projelerini takip ediyoruz. Covit 19 virüsü dünya genelinde yolları tıkamış. Süreç ne olur bilemiyoruz. Sıkıntı biterse o zaman ekiplerimiz İle daha verimli projelere imza atarız Allah'ın izniyle. Karataş Belediye Başkanımız Necip Topuz bey spor sever biri. Kendisi ile beraber sporda da güzel projeler yaparız."
Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği İl Başkanı Hüseyin Talay da, yeni projelerin üretiminde STK ve yerel yönetimlerin de katkı koyması gerektiğini belirtti.  Talay, ziyaretine gelenlere teşekkür etti.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum