Adana’yı salsa ateşi sardı

Birçok başarılı dansçıyı yetiştiren ve yarışmalara hazırlayan La Noche Adana Dans Atölyesi 49 madalya ile 3. etapta kulüpler arasında ikinciliğe yükseldi.

Adana’yı salsa ateşi sardı

Birçok başarılı dansçıyı yetiştiren ve yarışmalara hazırlayan La Noche Adana Dans Atölyesi 49 madalya ile 3. etapta kulüpler arasında ikinciliğe yükseldi.

Adana’yı salsa ateşi sardı
22 Şubat 2020 - 08:36

HAYDAR ŞENGÜL
 
Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Kulüplerarası Sportif Salsa Şampiyonası Adana 3. Etabı başarıyla sona erdi. Türkiye genelinde yarışmaya katılan 750 dansçı Adana’da buluştu. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar’ın desteğiyle Adana ASKİ Spor Salonunda hafta sonu gerçekleşen etkinlikte 750 yarışmacı; minikler, yıldızlar, gençler, yetişkinler ve büyükler, grup şov, duo, solo (a/b/c/d) klasmanlarında birbirleriyle madalya için yarıştılar. Halka açık ve ücretsiz sunulan yarışmada, Adanalı dans severler unutulmaz anlar yaşadı.
 
DANSÇILARA ÖDÜLE DOYDU
 
İki gün boyunca birbirinden güzel şovlarla mücadele eden yarışmacılara müjdeli haber Tolga Han Çinkitaş’tan geldi. Ayrıca dans sporuna destek ve yarışmacıları onure etmek için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı adına Yuşa Davarcı, IDO Türkiye Temsilcisi Alper Alakut Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı İsmail Güneş, Adana Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünden Mustafa Lavkor Ve Metin Yavuz, TDSF Adana Salsa İl Temsilcisi Oktay Filazoğlu, TDSF Teknik Kurul Başkanı Akif Okudan,  TDSF Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Koçyiğit dansçılara ödüllerini dağıttılar.
 
ADANA'DAN MÜJDE VERDİ
 
Türkiye Dans Federasyonu Kurulu Başkanı Tolga Han Çinkitaş, "İlk defa Adana’da duyurusunu yapmak istiyorum’ diye başladığı konuşmasında, International Dance Organization (IDO) kapsamında düzenlenecek Salsa, Bachata, Arjantin Tango & Caribbean Show Avrupa Şampiyonası yarışmalarının 12-13 Aralık’ta İstanbul’da yapılacağını ve tüm sporcularımızın bu sayede ülkemizde milli olma şansı yakalayacağını müjdeledi.  
Öte yandan, birçok başarılı dansçıyı yetiştiren ve yarışmalara hazırlayan La Noche Adana Dans Atölyesi 49 madalya ile 3. etapta kulüpler arasında ikinciliğe yükseldi.
 
LA NOCHE ADANA DANS
ATÖLYESİNİN KAZANDIĞI ÖDÜLLER
 
Solo Erkek Minikler 1B - 3.lük Aren Ege Hızlı - 6.lık Kubilay Oktay,Solo Erkek Minikler 2B - 7.lik Arslan Oktay,
Solo Erkek Yıldızlar 1A - 4.lük Utku Paker - 5.lik Ege Ağırverir, Solo Erkek Yıldızlar 1B - ,2.lik Muhammet Ege Bozkurt - 3.lük Saner Çaylı,
Solo Erkek Yıldızlar 2A - 4.lük Emirhan Yalçın, Solo Erkek Gençler A - 5.lik Eyüp Yiğit Yalçın,Solo Erkek Yetişkin B - 2.lik Yiğithan Çolak - 7.lik Addo Emanuel Nyotoka,
Solo Erkek Büyükler A - 4.lük Evren Kayagil,
Solo Kadın Minikler 2A - 2.lik Ela Özdemir,Solo Kadın Minikler 2B - 4.lük Naz Koç,Solo Kadın Yıldızlar 1A - 1.lik Asya Naz Eşiyok - 4.lük Cansu Durukan - 5.lik Defne Beren Keleş, Solo Kadın Yıldızlar 1B - 1.lik Nisa April Armas- 2.lik Doğa Ece Kılıçaslan, Solo Kadın Yıldızlar 2A - 4.lük Irmak Kabakçı,Solo Kadın Yıldızlar 2B - 1.lik Eylül Sıla Endoğru- 4.lük Şenay Keskinbıçkı- 5.lik Ceren Durmaz, Solo Kadın Yetişkinler A - 4.lük İzel Altınören 7.lik Büşra Yılmaz, Solo Kadın Büyükler A - 1.lik Dilek Ergin,Solo Kadın Büyükler B - 1.lik Irmak Yıldar- 3.lük Zeliha Cerit, Minikler 1D - 6.lık Kubilay Oktay - Nehir Özdemir,
Gençler B - 6.lık Eyüp Yiğit Yalçın - Asya Naz Eşiyok,Yetişkinler A - 6.lık Onur Tura - Hazal Akyüz, Yetişkin B - 3.lük MertKan - Eda Sönmez,Yetişkin C - 2.lik Yiğithan Çolak - Şevval Çetin,Yıldızlar 1 C - 3.lük Utku Paker - Ela Özdemir,Yıldızlar 2 C - 4.lük Emirhan Yalçın - Irmak Kabakçı,Büyükler - 2.lik Evren Kayagil - Dilek Ergin - 3.lük Yasin Ateş - Irmak Yıldar,
Duo Minikler 2 - 3.lük Naz Koç Yağmur Parsak,Duo Yıldızlar 1 - 5.lik Ege Ağırverir - Utku Paker - 6.lık Doğa Ece Kılıçaslan - Ela Özdemir,Duo Yıldızlar 2 - 5.lik Asya Naz Eşiyok - IröakKabakçı  6.lık Defne Beren Keleş - Eylül SılaEndoğru,
Duo Gençler - 2.lik Eyüp Yiğit Yalçın - Emirhan Yalçın,Duo Yetişkinler - 5.lik Evren Kayagil - Muhammet Ali Çalışkan, Şov Çiftler Yıldızlar - 2.lik Utku Paker - Ela Özdemir, Şov Çiftler - Gençler - 3.lük Eyüp Yiğit Yalçın - Asya Naz Eşiyok,Şov Çiftler Yetişkinler - 3.lük Üsame Arca Gök - İzel Altınören-5.lik Oktay M. Kavak - F.İlkayKütük,  Latino Grup Şov Minikler - 2.lik Adana Dans 11 kişi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum