'ADANALI SANATÇISINA SAHİP ÇIKMALI'

Ses Sanatçısı Şafak Sönmez, çalışmaları hakkında bilgi verdi, “Adanalı hemşehrilerimizin, bu zor günlerde, yapmış olduğumuz çalışmaları takip edip paylaşarak destek vermelerini istiyoruz” dedi.

'ADANALI SANATÇISINA SAHİP ÇIKMALI'

Ses Sanatçısı Şafak Sönmez, çalışmaları hakkında bilgi verdi, “Adanalı hemşehrilerimizin, bu zor günlerde, yapmış olduğumuz çalışmaları takip edip paylaşarak destek vermelerini istiyoruz” dedi.

 'ADANALI SANATÇISINA SAHİP ÇIKMALI'
02 Mart 2021 - 08:45

Haydar ŞENGÜL
ADANA(GÜNAYDIN)


Gazetemizi Ziyaret eden Ses Sanatçısı Şafak Sönmez, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Adanalıların sanatçılarına sahip çıkmasını isteyen Sönmez, “Adana’dan bir çok ünlü ses ve filim sanatçıları çıkmıştır. Adana, adeta sanatçı yuvası gibi olmuştur, ama buna rağmen  Adanalılar maalesef sanatçısına sahip çıkmıyor” dedi.

DÖNÜŞÜ MUHTEŞEM OLDU
“Ağlama, Biriciğim, Tut ki Çıldırdım” şarkıları ile gönüllere taht kuran ses sanatçısı Şafak Sönmez 30 yıllık sanat hayatına 10 yıllık aradan sonra hayranlarının yoğun isteği üzerine yeni albümü Kül ile muhteşem bir dönüş yaptı. 12 eserden oluşan 3’üncü albümü Kül Adlı çalışmasının müjdesini gazetemiz aracılığıyla veren ses sanatçısı Sönmez’in, bu çalışması piyasalarda Dijital platformda yoğun talep görüyor. Ses sanatçısı Sönmez’in albümü ; söz ve müziği Erkan Kaya’ya ait olan slow ve hareketli versiyonu olarak ‘Yalanım Yok’, söz ve müziği kardeşi Lal Sönmez’e ait ‘Aylara Sor’, albüme adını da veren ‘Kül’, Yıldız Tilbe şarkısı olan ‘Aşkın Benden  de Öte , Fena Yokluğun’, söz ve müziği kendisine ait ‘Seviyorum Allahına Kadar’ ve Müslüm Gürses şarkısı olan ‘Esrarlı Gözler’ olmak üzere 8 parçadan oluşuyor.
Sevilen sanatçı Sönmez, son ışık müzik etiketi ile piyasaya çıkan 8 şarkıdan oluşan albümde aranjörler Doğu Sırrı Kılıç, Gürkan Tuğrul, Hatem Tutkuş ile çalıştı.  Söz ve müziği Erkan Kaya’ya ait olan ‘Yalanım Yok’ adlı şarkının slow versiyonunu Recep Yenigün yaptı. Recep Yengün yönetmenliğinde ilk klibini çeken sanatçı, klibin devamı olarak albümde aynı adı taşıyan Kül şarkısına da 2. Klibini çekti. Albümde yer alan sözü ve müziği Şafak Sönmez’e ait olan ‘Seviyorum Allahına Kadar’ şarkısı da sevenleri tarafından çok beğenildi

‘ADANA SANATÇI YUVASI’
“Bir Adanalı olarak halkımızdan istediğim şey, Adanalı  sanatçılara destek vermeleri” diyen sevilen ses sanatçısı Sönmez, şunları söyledi:
“Adana’dan bir çok ünlü ses ve filim sanatçıları çıkmıştır. Adana, adeta sanatçı yuvası gibi olmuştur. Ama buna rağmen  Adana maalesef sanatçısına sahip çıkmıyor ve onlara destek vermiyor. Geçmiş yıllarda dahi yapılan bir çok etkinlik ve festivaller düzenleniyor ve çok yüksek fiyatlara dışardan getirilen sanatçılar oluyordu. Elbet de onlarda gelsin ama kendi yerel sanatçılarımıza da destek vermeliyiz. Çünkü onlar kazandıkları ile geçimlerini sağlamakta ve en önemlisi yaptıkları sanatlarının bir yere gelmesine de katkı koymuş olacaklar. Özellikle şuan yaşanan pandemi dolayısıyla sanatçıların durumunun iç açıcı olmadığını ve çok zor günler geçirdiklerini belirtmek istiyorum. Bu zör günlerde Adanalı hemşerilerimi sanatçılarına destek olmaya davet ediyorum. Bu bağlamda yapmış olduğumuz çalışmaları Adanalı hemşehrilerim takip ve paylaşarak destek verilebilirler. Şahsım olarak  yapmış olduğum çalışmaları ön plana çıkararak bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Basınımızın bizler için önemi çok büyük. Bizleri, gazetelerinizin sayfalarına taşıyarak gerek şarkı çalışmalarımızı gerekse sosyal çalışmalarımızı duyuruyorsunuz o yüzden basınımız bizim için çok önemlidir.”
  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum