Adliyeciler teniste madalyaları topladı

Erkeklerde madalya kazanan adliye personeli Ata Tarlabelen ve küçük erkeklerde madalya almaya hak kazanan oğlu Çınar’ın turnuvaya baba oğul olarak katılmaları herkesin takdirini kazandı

Adliyeciler teniste madalyaları topladı

Erkeklerde madalya kazanan adliye personeli Ata Tarlabelen ve küçük erkeklerde madalya almaya hak kazanan oğlu Çınar’ın turnuvaya baba oğul olarak katılmaları herkesin takdirini kazandı

Adliyeciler teniste madalyaları topladı
01 Kasım 2019 - 08:40

HAYDAR ŞENGÜL
 

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Amatör Spor Haftası nedeniyle düzenlene tenis turnuvasında büyük başarı gösteren adliye personelleri ve yakınları madalyaları topladı.
Antrenör Saadet Sabırlar tarafından Adalet Bakanlığı personelleri ve yakınlarına tenis eğitimi verildi. Eğitim sonrası Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlenen tenis turnuvasında adliyeciler büyük başarı gösterdi. Çok sayıda adliye personeli ve yakını turnuvada ödül kazandı. Erkeklerde madalya kazanan adliye personeli Ata Tarlabelen ve küçük erkeklerde madalya almaya hak kazanan oğlu Çınar’ın turnuvaya baba oğul olarak katılmaları herkesin takdirini topladı.
Tenis turnuvasının ödül töreni Adalet Bakanlığı Adana Göltepe Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Turnuvada erkekler, bayanlar, küçük erkekler, küçük kızlar kategorilerinde dereceye giren sporculara madalyaları törenle verildi. Madalya alan sporcuların isimleri şöyle:
Erkekler A Grubunda Aytekin Koçak altın, Adnan Aksoy gümüş, Ayhan Akar ise bronz.
Erkekler B Grubunda Burak Kaymak altın, Oğuzhan Muşlu gümüş, Mustafa Kapçı bronz
Erkekler C Grubunda Salih Salman altın, Utku Can Alasırt gümüş, Ata Tarlabelen bronz
Bayanlarda Nuran Koç, Tuğçe Akarsu, Gökçe Dağlı, Hatice Coşkuner ve Bahar Aksoy madalya almaya hak kazandı.
Küçük erkeklerde Melih Polat, Çınar Tarlabelen, Ferruh Mert Bozan ve Demir Sade Agan madalya kazanan sporcular oldu.
Küçük kızlarda Nisa Sarıkef, Nisa Nil Bozan ve Nisanur Ceylin Dengiz madalya alan sporcular arasında yer aldı.
Erkeklerde madalya kazanan sporculardan Adnan Aksoy, “Çok güzel bir ortamda gerçekleşen turnuvada madalya kazandığım için çok mutluyum” dedi. Oğlu Çınar ile birlikte turnuvaya katılarak herkesin takdirini toplayan Ata Tarlabelen de, adliye personeline ve yakınlarına tenis eğitimi verenler ile turnuvayı düzenleyenlere teşekkür etti. Tarlabelen, “Tenis sporu çok önemli bir spor dalıdır. Küçük yaştan itibaren çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyen ve önemli ölçüde arttıran bir spor. Antrenörümüz Saadet hanım ise büyük bir özveri ile bize destek oluyor, ailece tenis oynamaktan zevk alıyoruz” dedi.
Antrenör Saadet Sabırlar ise tenis sporuna duyulan ilginin gün geçtikçe arttığını, çocukların gelişimi için çok önemli bir spor dalı olduğunu dile getirdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum