Adliyede Kadınlar Günü kutlaması

Adliyede Kadınlar Günü kutlaması

 Adliyede Kadınlar Günü kutlaması
09 Mart 2020 - 09:49

Adana Barosu Başkanı Veli Küçük, kadın meslektaşları ile birlikte Adana Adliyesi’nde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.
Baro Başkanı Veli Küçük ve Kadın Hakları Merkezi Koordinatör Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sinem Tanrısınatapan, Merkez Başkanı Av. Merve Gündoğdu ve üyeler Av. Deniz Eylem Coşku, Av. Sibel Önel, Av. Asile Betül Yayla ile birlikte Adana Adliyesi birimlerini ziyaret ederek, burada görev yapan kadın hakim, savcı, avukat, çalışanlarına çiçek takdim edip 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü tebrik etti.
Kadınlarının değerli olduğu bilincinin her zaman artarak devam etmesi gerektiğini belirten Baro Başkanı Küçük, kadınlara verilen hakların bir lütuf olmadığını vurguladı. Baro Başkanı Küçük, “Kadınlarımızın daha güçlü olduğu ve toplumun her kesiminde kendini var ettiği günleri arzuluyoruz. Temennimiz bu yöndedir. İnşallah hepimiz de çabamızı bu yönde ortaya koyacağız. Ben şiddetin, istismarın, nefret dilinin olmadığı ve kadının toplumun her kesiminde daha da güçlü olduğu bir gün için milat olmasını temenni ediyorum. Tüm kadınlarımızın da bu anlamlı günlerini tebrik ediyorum.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum