Aladağ eski kaymakamı yurt yangını davasında hakim önüne çıktı

Aladağ eski kaymakamı yurt yangını davasında hakim önüne çıktı

Aladağ eski kaymakamı yurt yangını davasında hakim önüne çıktı
16 Mayıs 2018 - 08:40

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)- Adana'nın Aladağ ilçesinde 10'u öğrenci 12 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda öğrencinin yaralandığı yangınla ilgili "Gözetim ve denetim görevini ihmal etmek suretiyle görevi kötüye kullanma" suçlamasıyla hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen eski Aladağ Kaymakamı Ahmet Ziya Filizer hakim karşısına çıktı.
Adana 1.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya tutuksuz sanık Aladağ İlçesi eski Kaymakamı Ahmet Ziya Filizer ile avukatı katıldı. Filizer hakkında şikayetçi olan Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası’nın (Eğitim-İş) avukatının da hazır bulunduğu duruşmada mahkeme başkanı, kimlik tespiti yapılan eski kaymakam Filizer’e iddianameyi okuyup savunmasını yapmasını istedi. Sanık Filizer, iddianameyi dün aldığını belirterek, “Avukatımla birlikte dosyayı inceleyip savunma yapmak için süre istiyorum” dedi.
Filizer’in avukatı da, davadan yeni haberlerinin olduğunu belirtip, dosyayı inceleyip savunma yapmak için süre istedi. 
Mahkeme heyeti, sanık eski kaymakam Filizer’e savunmasını hazırlaması için süre verirken, Aladağ’daki yurt yangınıyla ilgili başka yargılanan kamu görevlisinin bulunup bulunmadığının araştırılması, Kozan’da yangınla ilgili açılan dava ile ilgili belgelerin incelenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.