Alman Heyet, Çukurova Üniversitesi’nde

Alman Heyet, Çukurova Üniversitesi’nde

Alman Heyet, Çukurova Üniversitesi’nde
28 Mayıs 2019 - 16:21

Almanya’da alternatif enerji, çevre sorunları ve yönetimi konusunda örnek çalışmaların yürütüldüğü Flensburg şehrinin Belediye Başkanı Simone Lange ve beraberindeki heyet, alternatif enerji potansiyeli, ortak işbirliği gibi konularını değerlendirmek üzere geldiği Adana’da Çukurova Üniversitesi’ni ziyaret etti. Flensburg Belediye Başkanı Simone Lange ve beraberindeki heyet Adana’da ilk olarak, yürüttükleri alternatif enerji ve çevre koruma çalışmalarında paydaş olabilecek kurumlar olan Adana Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Sanayi Odası, Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Alman heyet, alternatif enerji ve çevre koruma konusunda işbirlikleri yapmak için Çukurova Üniversitesi öncülüğünde görüşmeler gerçekleştirdi.
Ziyaretlerde Alman heyete, Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Elekcioğlu ve Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çelik eşlik etti.
Başkan Lange, şehirdeki işbirliği görüşmelerinin ardından Çukurova Üniversitesi Akif Kansu Toplantı Salonu’nda, Flensburg Belediyesi olarak alternatif enerji ve çevre koruma konusunda yaptıkları çalışmaları anlatan sunum gerçekleştirdi. Akademisyen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği sunumda Lange katılımcıların sorularını da yanıtladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum