'Amaçları toprak ve tazminat'

Demokrasi ve Hukuk Derneği Adana Şube Başkanı Av.Veysel Güler, ABD Başkanı Biden’ın ‘soykırım’ açıklamasını kınadı

'Amaçları toprak ve tazminat'

Demokrasi ve Hukuk Derneği Adana Şube Başkanı Av.Veysel Güler, ABD Başkanı Biden’ın ‘soykırım’ açıklamasını kınadı

'Amaçları toprak ve tazminat'
28 Nisan 2021 - 14:55

 
 
Neşet KARADAĞ
 
ADANA(GÜNAYDIN)-Demokrasi ve Hukuk Derneği Adana Şube Başkanı Av.Veysel Gürel, ABD Başkanı Joe Biden’in 24 Nisan’da yaptığı açıklamada Türkiye’yi soykırım yapmakla suçlamasına tepki gösterdi. Biden’i kınayan Güler, “ABD başkanının da katıldığı bu düşmanlık kervanının asıl amacının ,toprak ve tazminat amaçlı olduğu bellidir” dedi. Av.Güler, ABD’nin Dünyadaki bütün savaşları tetikleyen katliamlardan sorumlu olan bir ülke de olduğunu belirtti.
Demokrasi ve Hukuk Derneği Adana Şube Başkanı Av.Veysel Güler, açıklamasında şunları dedi:
“Bilindiği gibi her fırsatta Türk düşmanlığını şiar edinen, Türkiye de kurduğu terör örgütleriyle ,gayrı nizami üstü örtülü harp sürdüren FETÖ ve PKK,PYD,YPG ,DEAŞ gibi terör örgütlerinin hamisi ,doğu Akdeniz de Trakya da kurduğu üslerle Türkiye’yi çevreleyerek göz dağı veren, parasını ödediğimiz uçakları dahi teslim etmeyen , ABD.yi ziyarete gelen Türkiye’nin devlet başkanının korumaları hakkında dava açan , sürekli ket vurmaya çalışarak ambargo uygulayan , sözde müttefik ,özde hasım olan ABD.nin yeni başkanı JOE BİDEN 24 Nisan’da yaptığı açıklamada 1915 olaylarını soykırım olarak nitelemiş ve bir kez daha hasım olduğunu ortaya koymuştur.  
Hiçbir Türk Devleti tarihin hangi döneminde  olursa olsun ,soy kırım yapmamıştır. Tam aksine Osmanlı Devleti 23.300km.2.lik toprakta her türlü inanç ırk mezhep çeşitliliği içerisinde yaşayan vatandaşlarının hayat tarzı dini inancı yönünden baskı uygulamamıştır.
ABD. başkanının da katıldığı bu düşmanlık kervanının asıl amacının ,toprak ve tazminat amaçlı olduğu bellidir.
Emperyalist batı , biz Türkleri işgalcı olarak gördüğü Anadolu  topraklarından geldiğimiz topraklara ,geri gönderme idealinden vaz geçmiş değildir. Bunu bir çok kez denediler ama başaramadılar. Şurası iyi bilinsin ki ANADOLU TÜRK YURDUDUR. ÖYLE DE KALACAKTIR.  TÜRK’E KEFEN BİÇENE DÜŞMANLIĞIMIZ YAMAN, DOST OLANA DOSTLUĞUMUZ KAVİDİR.
ABD ,önce kendi kısa tarihine bir baksın ,Kızılderililere,2.Dünya savaşında , Japonya da masum sivil halkın üzerine  attığı atom bombasıyla katlettiği  canlara, Vietnam, Afganistan ve Irakta milyonlarca insanın katledilmesine neden olan bir ülkedir.
Dünyadaki bütün savaşları tetikleyen katliamlardan sorumlu olan bir ülkedir.
ABD. nin tüm dünyaya özür borcu vardır. Soykırım sorumlusu hatta elebaşısı olan bu ülkenin , hiçbir delili ispat belgesi olmayan asılsız Ermeni soykırım palavrasını kullanarak Türkiye ye Türk Milletine düşmanlık içeren bu açıklamasıyla , sate ermeni soykırım beyanını dünyaya yutturmaya çalışmasını şiddetle reddediyor ve lanetliyoruz.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum