Amatörlere Kepçe darbesi

Bir çok spor kulübünün ve Çukurova Spor Kulübü’nün antrenman yaptığı tesisin yanındaki soyunma odası ve tuvaletin olduğu bina kepçe ile yerle bir edildi

Amatörlere Kepçe darbesi

Bir çok spor kulübünün ve Çukurova Spor Kulübü’nün antrenman yaptığı tesisin yanındaki soyunma odası ve tuvaletin olduğu bina kepçe ile yerle bir edildi

 Amatörlere Kepçe darbesi
04 Aralık 2020 - 18:20

Özel bir hastanenin parkına ilave edileceği iddia edilen alandaki soyunma odaları ve tuvaletleri yıkılan sporcular forma giymek için ağaç altlarını kullanacaklarını söylediler.
 
Hüseyin SUNGUR
 
Adana amatör kulüplerinden Çukurova Demirspor’un 30 Ağustos 2019 tarihinde antrenman tesislerinin yanına yaptırdığı soyunma odası ve tuvaletlerin bulunduğu bina kepçe tarafından yıkıldı. Çukurova Spor Kulübü antrenörü Kamil Aslan, nizami futbol sahası ve salonu olmayan Çukurova ilçesinde bulunan spor sahasının yanındaki futbolcuların kullandığı soyunma odası ve tuvaletlerin olduğu binanın yıkıldığını belirterek, “Gençlerimizin yağmurda ve çamurda tuvalet ve giyinme ihtiyaçlarını karşıladığı küçük de olsa işimizi gören soyunma odamız maalesef gözlerimizin önünde kepçe tarafından yıkılması camiamızı derinden üzdü” dedi.
 
Yıllardır bir çok spor kulübünün antrenmanlar yaptığı tesislerin kendi çabaları ve velilerin destekleri ile oluşturulduğunu ifade eden Kamil Aslan, “Çukurova Kaymakamlığı arkasındaki spor alanımızın şikayetler üzerine, bir özel hastanenin parkına ilave alan yaratılması adına yıkılmış olması duyumları bizleri yaralamıştır. ilçemizde maalesef spor alanlarımız yok denecek kadar az iken bu alanları çoğaltmamız gerekirken yok etme çabası, hele hele bir özel hastanenin parkına ilave yer yaratılmak istenmesi ve buna ilgililerin de yıkım kararı vermesi bu gücü nereden aldıkları ve nasıl bu kadar etkili olabildiklerini düşünmeden edemiyoruz.” diye konuştu.
 
 
Spor alanının kulüplerin çabası ve velilerin desteğiyle yaptıklarını hatırlatan antrenör Kamil Aslan, “Ufak tefek yer düzeltmelerini belediyelerden talep ettik ama kesinlikle bütün tesisi velilerimizin büyük destekleri ile tamamlamaya çalışıyoruz. Bu sahadan bizim dışımızda bir çok amatör spor kulüplerimiz faydalanmaktadır. Biz bu işi kazanç için yapmıyoruz. Amacımız gençleri spora kanalize etmek iyi futbolcular yetiştirmektir. Amatör spor kulüpleri olarak sahipsiz değiliz. Bunu da bizlere hissettiren çok önemli bakanlarımız, milletvekillerimiz ve bürokratlarımız bulunmakta. Buradan evlatlarımız ve spor camiası adına Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Amatör spor kulüplerinin zor dönemlerinde yanında oldukları için müteşekkir olduğumuzu belirtmek istiyoruz” diye konuşarak destek verenlere teşekkür etti.
 
Çukurova Demirspor’un 2013 yılında kurulduğunu ve yüzlerce sporcu yetiştirdiğini vurgulayan antrenör Kamil Aslan, “Biz antrenman sahamız yokken geceleri sokak lambalarının altında antrenman yapmış sporcularız. Bizler zor dönemlerde de olsa kendi imkanlarımızla velilerimizin desteği ile gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyup spora kazandırırken kendi cebinden kendi zamanından harcayan insanlarız. Yer bulamadığımız dönemlerde çamurda yol kenarlarında antrenman yapıyoruz, ama var olan bir yerinde yıkılması ve yıkılmayla tehdit edilmesi hele bir tesise kurban verilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Tabii ki önünde duracağımız set olacağımız bir durumdur. Bunun da kamuoyunun bilmesini istiyoruz. Artık çocuklarımızın tuvalet ve giyinme ihtiyaçları için yerimiz yok. Açıkta giyinip tuvalet için ağaç altlarına kullanacağız. Bu vahim bir durum. Devletin ve spor bakanlığımızın şefkatli kollarını ve desteklerini bekliyoruz’ diye konuştu. Bu arada bir çok amatör kulübün başkan ve yöneticileri ile antrenörler Çukurova Demirspor’a geçmiş olsun ziyaretinde bulunurken, yıkımın amatör sporuna yapıldığını belirttiler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum