Anadolu Vakfı “Değerli Öğretmenim Programı” devam ediyor

Anadolu Vakfı “Değerli Öğretmenim Programı” devam ediyor

Anadolu Vakfı “Değerli Öğretmenim Programı” devam ediyor
20 Nisan 2021 - 10:41

Değerli Öğretmenim Programı ile eğitim ve seminer faaliyetlerini sürdüren Anadolu Vakfı, artan ve sürekli geliştirilen eğitim çeşitleri ve güçlü eğitmen kadrosu ile hem gençlerin hem de öğretmenlerin geleceğine katkı sağlıyor.
Pandemi sürecinde programı çevrimiçi platformlara taşıyan Anadolu Vakfı, bu sayede eğitimleri kesintisiz olarak sürdürüyor. 55 ile ulaşan projede 19 Nisan’da Muğla, Adana ve Bilecik’teki öğretmen ve idarecilerle buluşuluyor. Program kapsamında üç ilde aynı anda  “Bilinçli Farkındalık” eğitimi düzenleniyor.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hazırlanan Anadolu Vakfı ‘Değerli Öğretmenim Programı’, gelecek nesillere eğitim ile dokunmayı ve ülkemizin yeteneklerinin gelişimine destek olmayı amaçlıyor. Eğitim programlarına Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yönetici, okul idare ekipleri de katılıyor. 2013 yılından bu yana 170 bine yakın öğretmene ulaşan program, toplumu geleceğe taşıyacak değerli öğretmenlerin; sürekli değişen dünya ve koşullar karşısında fark yaratabilen, araştıran, sorgulayan profesyoneller olarak bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı hedefliyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum