Anderson kupa maçında sahada

Adana Demirspor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, ligdeki 5 maçı değerlendirdi. Dünya yıldızı futbolcu ile ilgili bilgi de verdi

Anderson kupa maçında sahada

Adana Demirspor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, ligdeki 5 maçı değerlendirdi. Dünya yıldızı futbolcu ile ilgili bilgi de verdi

Anderson kupa maçında sahada
20 Eylül 2018 - 09:05

Hüseyin SUNGUR

     

ADANA (GÜNAYDIN) Adana Demirspor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, ligde oynadıkları 5 maçı değerlendirdi. Kutlu, değerlendirmesine başlarken toplantıya yerel medyanın ilgi göstermesine teşekkür etti. Kutlu, “Yerel medyanın bu kadar ilgi göstermesi Adana Demirspor camiasına ne kadar önem verdiğinizin göstergesidir. Bunu bir kez daha görmüş olduk. Bizlerde yerel medyayı önemsiyoruz. Eğer bir yola çıktıysak eğer başarılı olmak istiyorsak yerel medyanın çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

Dünya yıldızı Anderson’un kilo problemini yavaş yavaş giderdiğini belirten teknik direktör Hakan Kutlu, “Anderson’u salı günü kupa maçında oynatacağım. Anderson Yeni Orduspor maçında sahaya çıkacak ve futbolunu oynayacak. Anderson’un kilo problemi yavaş yavaş gideriliyor” şeklinde konuştu.

Ligdeki 5 maçlık değerlendirmeyi yapan teknik direktör Hakan Kutlu, “5 maçlık değerlendirmeyi yapacak olursak, Kamuoyu nezdinde çok büyük bir baskı vardı.  Çok geç kurulmuş bir takım. Diğer takımlar oyuncularını transfer ederken, biz yeni transferlere başlamıştık. dolayısıyla uyum sorunu yaşanacağı konuşuluyordu. Biz sezon başında 5-6 haftalık bir sürece ihtiyacımız olacağını söylemiştik. Ancak, takım olmanın zorluklarını kamuoyu ile paylaşmadığım için çok fazla konuşulmadı. Şöyle sıkıntılarımnız vardı. Geçen seneden 24 kişilik kadrodan iki oyuncu ile 4 tane de altyapıdan oyuncularla  başladık. Şu ana kadar toplanmış 10 puanımız var Çok mu iyi çok iyi değil, çok da kötü değil. Yeni oyuncularla oynadık, uyum sorunu yaşadık. Transfer ettiğimiz bazı oyuncularımızın maç eksikleri vardı. Bu dezavantajla başlamıştık.

 En az hasarla atlatmak ilk planımızda bunda da başarılı olduk. Halen bizim de bazı eksiklerimiz var. Eksiklikleri zaman içerisinde gideceğiz. Bundan hiçkimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Maç değerlendirmesi yaparken oyuncuları bireysel olarak konuşmamayı kendine prensip edindiğini belirten Hakan Kutlu, “Bugün kötü futbol sergileyen oyuncu yarın takımın en iyisi olabilir. Bu takımdaki herkes çok değerli. Oyuncularımla ilgili demeçler vermeyeceğimin bilinmesini isterim. Oyuncularım birbirine çok tutkun ve uyum sağlamış durumda. Örneğin İstanbulspor maçında futbolcularımın final maçını kaybetmiş gibi üzülerek yere yığılmaları beni çok etkilemiştir. İstanbulspor maçından sonra Hatayspor maçını kazanma arzusunda olmaları da beni mutlu etmiştir. Önemli olan futbolcuların bu duyguları yaşayabilmesi ve sezon boyu sürdürebilmesidir” şeklinde konuştu.

Milli maç arasında neden hazırlık maçı yapmadıklarına da değinen Kutlu, “Biz iki şehir seçmek sorundaydık. Hazırlık maçı yapabileceğimiz yakın bir şehir yoktu. Başka bir şehire gittiğimizde bir maç yapacağız ancak 4 antrenman kaybımız olacaktır. Başka şehire en az iki gün önceden gitmemiz gerekiyordu. Antrenman kaybı yaşamamak için hazırlık maçı yapmayı düşünmedik. Yaptığımız antrenmanlarda takımımızın biraz üst seviyeye çıktığını Hatayspor maçında görmüş oldum” dedi.

Ligde 5’te 5 yapan takımların da saha içi organizasyonlarda uyum sorunu yaşadıklarını ifade eden Hakan Kutlu, “Bütün maçlarını kazanan takımların bir düşüşler yaşacağını öngörmüyorum” diye konuştu.

Her antrenmanda yarım saat duran top ve penaltı çalışması yaptıklarına değinen teknik direktör Hakan Kutlu, “Ancak maçta çok farklı bir atmosfer olduğu için penaltı atışını gole çeviremiyebiliyorlar. Mitroviç Süper Lig’de Mersin İdmanyurdu’nda oynarken sürekli penaltılar atıyordu. Ben kaçırdığını hatırlamıyorum.” dedi.

Süper Lig’den düşen takımların TFF 1. Lig’de hep avantajlı konumda olduğunu anımsatan Kutlu, “Süper Lig’den düşen takımlar belli bir kadro ile sezona başlıyorlar. dolayısıyla avantajlı konumda oluyorlar. Oyuncu kalitesi, tecrübe ile sahaya çıkıyorlar. Bu ligdeki her takım Süper lig için mücadele ediyor. Osmanlıspor, Boluspor, Giresunspor, Altınordu, Adana Demirspor ilk 6 için mücadele eder. Gönül ister ki bu şehrin diğer takımı Adanaspor da bu mücadeleninj içerisinde yeralsın. Gaziantep Gazişehir çok önemli bir takım. Geçtiğimiz yıl bir çok futbolcuyu transfer etti. Onlarda ilk 6’nın içerisinde olabilir” şeklinde konuştu.

Adana’nın havasının sıcak olmasının kendileri açısından bir dezavantaj olduğunu dile getiren teknik direktör Hakan Kutlu, “Adana’nın havasının sıcaklığı futbolcularımızı olumsuz yönde etkiliyor. Biz bunu söylediğimizde rakip takımın oyuncularının da sıcak havada maça çıktığı cevabını veriyorlar. Aslında öyle değil. Rakip takım oyuncuları maçtan bir gün önce Adana’ya geliyor ve maça çıkıyor. Adana demirspor futbol takımı Adana’da antrenman yapıyor. Diğer kentlerin takımları günde çift idman yaparken, biz tek antrenman yaptırıyoruz. İşte bu bizim için dezavantaj oluyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum