‘Annemi, ablam öldürdü’

Annesini odunla öldüren evlat hakim karşısına çıktı, savunmasıyla herkesi şaşırttı

‘Annemi, ablam öldürdü’

Annesini odunla öldüren evlat hakim karşısına çıktı, savunmasıyla herkesi şaşırttı

 ‘Annemi, ablam öldürdü’
03 Temmuz 2020 - 08:55

Neşet KARADAĞ
ADANA(GÜNAYDIN)-Adana’da annesini uyuşturucu parası vermediği iddiasıyla başına sopayla vurarak öldürdüğü iddia edilen Erol Güden, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle yargılanmaya başladı.
Adana 8.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Erol Güden, bulunduğu Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müşteki Yalçın Güden ile tarafların avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada sanık Güden, suçlamayı kabul etmedi. Annesini 2000 yılında eşini öldürüp 5 yıl hapis cezasına mahkum edilen ablası Hatice Tekbaş’ın öldürdüğünü iddia eden Güden, “Annemi ablam Hatice öldürdü.  Suçu üstlenmem için beni ölümle tehdit etti.’Sen uyuşturucu kullanıyorsun, hırsızlıktan da cezan var sana cezaevinde iyi bakarız’ dedi. Ben de korkumdan suçu üstlendim. Ağabeyim Yalçın ile eşi de beni karakola götürdü” diyerek kendini savundu.
Mahkeme Başkanı, sanık Güden’e poliste suçu kabullenmesi ile ilgili verdiği ifadesini sorması üzerine Güden, “Ben o zaman hayali olarak ifade vermiştim” dedi.
Müşteki Yalçın Güden, kardeşi Erol Güden’den şikayetçi oldu. Kızkardeşi Hatice’nin kendisini arayıp, “Erol’un hal hareketlerini beğenmiyorum. Bana ‘annemi öldürdüm’ diyor. Gel al götür” dediğini ifade eden Güden, “Annemi telefonla aradım cevap vermedi. Komşumuzu aradım, gidip baktığında annemin kanlar içinde olduğunu söyledi” dedi.
Bu sırada sanık Güden, SEGBİS ekranından ağabeyi için, “Yalan söylüyor. Suçu işleyen dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor” dedi.
Durdu Güden’in cesedini bulan komşusu N.K., ölenin çocuklarının kendisini araması üzerine eve gittiğinde Durdu Güden’i kanlar içinde bulduğunu söyledi. N.K., “Çocuklarını arayıp durumu bildirdim” dedi.
Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Heyet, sanık Güden’in cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığı ile ilgili Adana Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden raporun beklenilmesine ve dinlenmeyen müştekiler ile tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum