‘Arabayı sür’

‘Arabayla Cinayet’ davasında görgü tanığı dinlendi

‘Arabayı sür’

‘Arabayla Cinayet’ davasında görgü tanığı dinlendi

‘Arabayı sür’
20 Nisan 2019 - 09:00

Haydar ŞENGÜL
 

 
ADANA(GÜNAYDIN) - Adana'da üzerlerine araba sürdüğü beş kişiden Bülent Yüzkeccier’i öldürdüğü, dördünü de öldürmeye teşebbüs ettiği iddia edilen sanık ile olayı azmettirdiği ileri sürülen sanığın yargılanmasına devam edildi.
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Ayhan Arıkan ve tutuksuz sanık Tarık Erboğa ile bazı müştekiler ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada müşteki Fadil Karyelioğlu’nun ifadesi alındı. Olay günü işyerinden evine motosikletle giderken iki kişinin alkollü halde küfür ettiğini belirten Karyelioğlu, “Ben dönüp baktığımda ‘Ne bakıyorsun lan’ diyerek üzerime yürüdüler. O sırada Sabit Yüzkeccier geldi. Bu iki şahsı, ‘tatsızlık çıkmasın bayram seyrandır’ diyerek araçlarına bindirmek istedi. İki  kişi araca binip 10-15 metre gittikten sonra tekrar geldiler.  Tekrar bağırıp küfür etmeye başladılar. Komşular dışarı çıktı. Ortalık kalabalık oldu. Tarık yanındaki arkadaşına ‘Bin arabaya, arabayı sür’ dedi. O sırada rahmetli olan Bülent Yüzkeccier, Sabit Yüzkeccier ve birkaç kişi daha vardı. Tarık’ın yanındaki kişi arabayı çalıştırıp sürdü. Yaklaşık 200 metre Sabit Yüzkeccier kaputun üzerinde gitti. Araç gidince biz geri döndük. Bülent Yüzkeccier’i yerde kanlar içinde yatarken gördük. Araba çalıştırılıp sürülünce Bülent arabanın altında kalıp sürüklendi” dedi.
Daha sonra taraflara söz hakkı verildi. Sanık Arıkan, müştekinin yalan söylediğini iddia etti. Kimseye küfür etmediğini ve kimseyle de husumetinin olmadığını belirten Arıkan, “Ben kimsenin üzerine arabamı sürmedim. Kendileri arabanın üzerine atladı. Haklıyken haksız olan ben oldum.  Ben zor durumdayım. Kimseye kasten çarpmadım” diyerek tahliyesini istedi.
Diğer sanık Tarık Erboğa da, Arıkan’ın söylediklerinin doğru olduğunu belirtti.
Kardeşi ölen Sabit Yüzkeccier, kardeşinin ölümüne neden olan kişinin Ayhan Arıkan olduğunu iddia ederek, “Onu oraya getiren Tarık’tır. Asıl sebebi O’dur” dedi.
Mahkeme heyeti, sanık Arıkan’ın tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum