'Aşıya bekliyoruz'

Adana Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Küçükcan, Kovid-19’dan kurtulmanın tek yolunun aşılamak olduğunu belirterek çağrıda bulundu

  'Aşıya bekliyoruz'

Adana Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Küçükcan, Kovid-19’dan kurtulmanın tek yolunun aşılamak olduğunu belirterek çağrıda bulundu

  'Aşıya bekliyoruz'
18 Haziran 2021 - 00:29


Haydar ŞENGÜL
 
Ülkemizde, Kovid -19 ‘a karşı aşılamada seferberlik hızla devam ederken Adana Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Akif Küçükcan, Kovid-19’dan kurtuluşun tek yolunun nüfusun en azından yüzde 80’nin aşılanmasından geçtiğini söyledi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 35 yaş üstü vatandaşların da aşılanmaya başladığını açıklamasıyla birlikte hastanelerdeki aşılama çalışmaları yoğunluk kazandı. Aşılama çalışmalarını yakından takip eden Adana Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Akif Küçükcan, dünya genelinde Kovid-19’da düşüş yaşanmasına rağmen aşı yapılmadan bu işin sonunun görülemeyeceğini söyledi. Yapılan aşıların güvenli ve koruyucu olduğunu belirten Başhekim Uzm.Dr. Küçükcan, “Aşıdan kimsenin korkmasına gerek yok.  Koruyucu olan aşılarımızı, hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için yaptırmalıyız. Tedirginliğe gerek yok. Bu koronavirüsün aşı yapılarak erken bir zamanda sonlanacağına inancım tam” dedi.
Başhekim Uzm.Dr. Küçükcan, herkesi aşı olmaya çağırarak şunları söyledi:
“Özellikle eğitimden uzak kalan çocuklarımızın bir an önce eğitimlerine başlatabilmek için aşı olmalıyız. Aynı zamanda esnaf ve ticarethanelerin de bir an önce işlerinin başına geçebilmesi için aşı şart. Eski güzel günlere bir an önce dönmenin arzusu içerisindeyiz. Kovid- 19’dan hayatını kaybeden sağlıkçı arkadaşlarımız ve sevdiklerimiz oldu.  Bu üzücü kayıplarımıza karşın uykusuzluk ve yorgunluklarımıza rağmen Kovid-19’la mücadele  etmeliyiz. Bu salgından kurtulacağımıza inancım tamdır. Bunun yolunun da aşı olmakta geçtiğini ve tüm toplumumuzun aşıya daha duyarlı olması gerektiğini bir kez daha belirterek sırası gelen herkesi aşı yaptırmaya bekliyoruz” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum