Avcı: Yüce Allah bir daha istiklal marşı yazdırmasın

Avcı: Yüce Allah bir daha istiklal marşı yazdırmasın

Avcı: Yüce Allah bir daha istiklal marşı yazdırmasın
12 Mart 2020 - 16:48

Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “İstiklal Marşı, emperyalizme karşı mücadele eden Türk Milleti’nin bağımsızlık aşkını anlatan kutlu bir destandır.” dedi.
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, “Aziz milletimizin en zor zamanlarında milli şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un ilahi bir ilhamla, gönül kalemiyle yazdığı İstiklal Marşı; emperyalizme karşı mücadele eden Türk Milleti’nin bağımsızlık aşkını anlatan kutlu bir destandır.” ifadesini kullandı.
Avcı, devamla şunları söyledi: “Türk İstiklal Marşı; şanlı geçmişten esinlenen, geleceği kucaklayan, sonsuzluğu hedefleyen bir iman ve inancın eseridir. İstiklal Marşı, her türlü yokluğa karşı var olmaya yemin eden Türk Milleti’nin toplu haykırışıdır; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik hukukumuzu ebedileştiren milli mutabakat metnidir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in ifadeleriyle İstiklal Marşımız, Türk kahramanlığının mısralara işlenmiş bir diriliş abidesi, muhteşem bir mücadelenin edebi vesikasıdır.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum