Avukat camide darp edildi

Avukat camide darp edildi

 Avukat camide darp edildi
30 Kasım 2019 - 08:12

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-Adana’da avukat Cumali Konca, müvekkilinin eşi tarafından cami içinde darp edildi, saldırgan kaçtı.
Adana Barosu’na kayıtlı avukat Cumali Konca, Merkez Sabancı Camii’ne Cuma namazı kılmaya gitti. İddiaya göre, namaz bittikten sonra Avukat Konca, cami içinde müvekkilinin eşi olan Abdullah Akçin’in yumruklu ve tekmeli saldırısına uğradı. Camide bulunanların araya girmesi ve güvenlik görevlisinin çağrılması üzerine Akçin cami yakınlarında park ettiği aracına binerek kaçtı.
Darp edilen avukat Cumali Konca hastaneye götürülerek tedavi edildi. Tedavisinin ardından darp raporu verilip taburcu edilen avukat Cumali Konca, polis merkezine giderek kendisini darp eden müvekkilinin eşi Akçin’den şikayetçi oldu. Avukat Cumali Konca, polisteki ifadesinde, “Cuma namazını kılıp avluya doğru giderken yanıma yaklaşan daha öncesinden birkaç defa gördüğüm ama hatırlamadığım bir kişi, ‘Sen beni tanıyor musun?’ dedi. Ben de kendisini tanımadığımı söyledikten sonra şahıs bana, ‘Ben Abdullah Akçin. Eşim ile bir olup beni icraya vererek paramı yediniz. Bu iş burada kalmayacak’ diyerek bana vurmaya başladı. Camidekiler araya girince kaçtı” dedi.
Kendisine saldıran kişinin, müvekkili olan F.Akçin’den dolayı takip ettiği icra ve mahkeme dosyalarında davalı ve borçlu olduğunu ifade eden avukat Cumali Konca, saldırganın daha önce de bürolarına gelerek ya da telefonla kendilerine hakaret ve tehditte bulunduğunu da söyledi. Avukat Konca, “Ben sırf mesleğimi yaptığımdan dolayı bu şahıs beni takip ederek Cuma namazı sonrasında beni darp etmiştir. O saatte orada bulunan özel güvenlik görevlileri de olaya şahit olmuştur. Ben Abdullah Akçin’den şikayetçiyim, yakalanıp tutuklanmasını istiyorum” dedi.
Polis, avukatı darp ettikten sonra kaçan Abdullah Akçin’i yakalamak için çalışma başlattı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum