AVUKATLIĞA ADIM ATTILAR

Adana Barosu’na 7 avukat daha katıldı

AVUKATLIĞA ADIM ATTILAR

Adana Barosu’na 7 avukat daha katıldı

AVUKATLIĞA ADIM ATTILAR
11 Eylül 2019 - 08:48

 

 
Pelin ERKOCU
 
ADANA(GÜNAYDIN)- Adana Barosu’nda stajlarını başarıyla tamamlayan 7 avukat yemin edip, ruhsatlarını alarak avukatlık mesleğine adımlarını attı.
Adana Adliyesi Mahmut Esat Bozkurt salonunda geniş katılımlı yapılan törende konuşan Baro Başkanı Veli Küçük,  2016 yılından bugüne kadar 1000 stajyer avukata ruhsat verildiğini, Türkiye genelinde ise toplam 130 bin avukatın olduğunu hatırlattı.
Maddi ve manevi varlıklarını ortaya koyan aileleri ve büro avukatlarını tebrik eden Baro Başkanı Küçük, genç meslektaşlarına yol gösterici tavsiyelerde bulundu. Avukatlık mesleğinin, yüksek ücretli dosyalar almak olmadığını, hak, hukuk ve adalet kavramlarına sahip çıkmak zorunda olduklarını vurguladı.
Baro Başkanı Küçük, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu’nun, ‘kurultay isteyen barolar çözümsüzlükten besleniyor’ açıklamasını ise talihsizlik olarak niteledi.
Konuşmaların ardından topluca yemin edip ruhsatlarını alan stajyer avukatlar; Dilara Bakanöz, Fatma Dilşat Dalkılıç, Hayriye Öztürk, Merve Tuna, Ömer Faruk Özgün, Sera Altunpınar ve Sümeyya Şahbaz’a cübbelerini ise yanlarında staj yaptıkları Av. Bora Vardar, Av. Utku Kurt, Av. Hasan Berzan Toprak, Av. Nihal Doğru, Av. İsmail Demirdüzen,  Av. Başak Kınık, Av. Ali Tekin, Av. Kerem Aydın ve Av. Faik Ceyhun Yılmaz giydirdi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum