Baba oğlu linç etmek isteyen sanıklara ceza yağdı

Baba oğlu linç etmek isteyen sanıklara ceza yağdı

Baba oğlu linç etmek isteyen sanıklara ceza yağdı
20 Mayıs 2019 - 15:32

Adana'da araç parkı yüzünden çıkan 2 kişinin öldüğü, 7 kişinin de yaralandığı sopalı ve baltalı, bıçaklı, silahlı kavganın sanıklarına ceza yağdı. 22 Mayıs 2018 tarihinde meydana gelen olayda, Hasan Aydın isimli bir kişi pazar yerinde yol kenarına araçlarını park ederek hayır için kurban eti dağıtan Cuma Sancar ile oğlu İsa Sancar‘dan, Hasan Aydın araçlarını oradan kaldırmasını istemişti.

KAVGADA İKİ KİŞİ ÖLDÜ YEDİ KİŞİ YARALANDI
 Aracı olduğu yerden kaldırmaya giden İsa Sancar'a Hasan Aydın, çocukları ve diğer aile fertleri saldırmıştı.  Olayda Cuma Sancar öldüresiye darp edildi kafasına balta ile vurulmuş,  İsa Sancar’da değişik yerlerinden balta ve bıçak darbeleriyle yaralanmıştı.  Bunun üzerine Aydın ailesinin elinde olan silahı eline alan İsa Sancar‘ın ateş açmasıyla Kerem Aydın ile Hüseyin Aydın ölmüş, kavgada toplam 7 kişi de yaralanmıştı.

CEZA YAĞDI
Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında 5 sanığa çeşitli oranlarda hapis cezası verdi.Sanıklardan Hasan Aydın 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına, Sedat Aydın 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına, Mehmet Şirin Aydın 8 yıl 11 ay 12 gün hapis cezasına, Erkan Aydın 5 yıl hapis cezasına, Muhammet Emin Baysal 1 yıl 7 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldı.Sanıklar Cuma Sancar ile oğlu İsa Sancar meşru müdafaadan beraat etti.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum