Babaların dostluğu ile başlayan arkadaşlık iş ortaklığına dönüştü

Babalarından aldıkları iş ahlakını telefon sektöründe devam ettiren Suat Şahin ve Tuncay Gül, Baraj Yolu 6,5 durakta açtıkları Gül Tech telefon satış ve bakım işletmesinde Adanalılara en iyi hizmeti sunuyor

Babaların dostluğu ile başlayan arkadaşlık iş ortaklığına dönüştü

Babalarından aldıkları iş ahlakını telefon sektöründe devam ettiren Suat Şahin ve Tuncay Gül, Baraj Yolu 6,5 durakta açtıkları Gül Tech telefon satış ve bakım işletmesinde Adanalılara en iyi hizmeti sunuyor

 Babaların dostluğu ile başlayan arkadaşlık iş ortaklığına dönüştü
22 Haziran 2019 - 09:05

 
HAYDAR ŞENGÜL
 
 
Kim derdi ki aynı mahallede top koşturan, saklambaç oynayan ve daha çok bilye kazanmak için yarışan iki çocuğun yıllar sonra bir araya gelip iş ortağı olacağını…
Babalarının tekstil dükkânında çıraklık yaparak büyüyen Suat Şahin ve Tuncay Gül onlardan miras aldıkları esnaf ahlakını iş ortaklığına dönüştürürken, topluma da örnek bir davranış gerçekleştirdiler.
1980’li yılların başında Denizli mahallesinde tekstil esnafı olan babaları Zekeriya Şahin ve Hacı Gül’ün yıllara varan dostluklarını yıllar sonra daha da güçlendiren iki arkadaş, yaptıkları iş ortaklığı ile baba dostluğunu devam ettiriyorlar.
Babalarından aldıkları iş ahlakını telefon sektöründe devam ettiren Suat Şahin ve Tuncay Gül, Baraj Yolu 6,5 durakta açtıkları Gül Tech telefon satış ve bakım işletmesinde Adanalılara en iyi hizmeti sunuyor.
 
EN ÖNEMLİ MİRAS DÜRÜSTLÜK
 
İş ortakları Suat Şahin ve Tuncay Gül, bugün babalarından kalan en büyük miraslarının isimleri olduğunu belirterek, dostluğun ve güvenin en güzel yaşandığı anlara şahit olduklarını anlatıyorlar.
Şahin ve Gül, babalarının topluma örnek iki insan olduğunu ifade ederek, kendilerine kalan en önemli mirasın dürüstlük olduğunu dile getirdiler.
İki kadim dost, “Ne mutlu babalarımıza ki bugün arkalarında bu boş kubbede hoş bir seda bıraktılar. Güzel ahlak ve merhamet sahibi olan o dönemin esnafları babalarımız yaşantılarıyla da çevrelerine pozitif enerjileri ile katkıda bulundular. O zamanlar kredi kartları yoktu. Gelen müşterilerin yüzlerinden anlarlardı durumlarını. Bazıları para vermeden alış veriş yapar alacaklarını alır giderlerdi. Haftaya ya da bir dahaki gelişte öderlerdi. Böylesine güzel bir yaşantıya bizler de sahip olduk. Ne mutlu bizlere” diye düşüncelerini dile getirdiler.
 
ESKİ GÜNLERİ MUMLA ARIYORUZ
 
Eskiden gerek mahalleler gerekse esnaflar arasında güçlü dostlukların kurulduğunu ve bu dostluklarla büyüyen çocukların da topluma örnek insanlar olarak yetiştirildiklerini anlatan iş ortakları Suat Şahin ve Tuncay Gül, “Şimdi o günleri mumla arıyoruz. . Yıllar sonra babamın arkadaşının oğluyla bir iş yeri açtık onunla o günleri anıyoruz. Babalarımızdan aldığımız terbiyeyle burada müşterilerimize hizmet vereceğiz. Dürüstlük ve güven bizim için en önemli ilkelerimiz. Para kazanır ya da kaybedersiniz. Elbet bir gün kazanırsınız ama kaybedilen bir güven asla geri kazanılamaz bizler bu düşünce ve anlayışla iş yerimizde önce güven diyoruz.” diyerek, açtıkları iş yerindeki en önemli ilkelerinin güven olduğunu vurguladılar.
 
GÜVENİLİR HİZMET SUNUYORUZ
 
Gül Tech telefon satış ve bakım işletmesini Baraj Yolu 6,5 durak LCW karşısında hizmete açtıklarını anlatan iş ortakları Suat Şahin ve Tuncay Gül, “Garantili teknik servis, sıfır ve ikinci el telefon satışımızın yanında telefon aksesuarları satışını da gerçekleştiriyoruz. Orijinal batarya, kılıf çeşitleri, ekran, kulaklık, şarj aletleri, powerbank, hafıza kartları, ses bombası (hoparlör), mikrofon ve tüm telefon marka tamir ve bakım servisimizle hizmet vermekteyiz. Teknik servis sorumlumuz Osman Cirit uzun yıllar teknik servis de çalışan yetenekli bir arkadaşımız. Güvenilir tamir ve yaptığı işe garanti vermektedir.” dediler.
 
İKİNCİ EL TELEFONLARA DİKKAT
 
Suat Şahin ve Tuncay Gül, tüketicilere şu önemli mesajları verdiler: “Burada tüketicilerimize ve müşterilerimize tavsiyelerimiz elbette olacak. İkinci el cep telefonu alacakların kolayca yapabilecekleri bazı testler var. Cihazda ya da ekranda sorun olup olmadığını hemen anlayabilirler. Bizler burada bu kolaylığı sağlıyoruz, gösteriyoruz. Buradaki sorun birinci el telefonların fiyatlarını çok yüksek olması nedeniyle ikinci ele yönelmesidir. İkinci el cep telefonu alırken ise birçok sorunla karşılaşan kullanıcılar, dertlerini anlatabilecek birini bulamıyorlar. Aslında bildik ve tanınmış bir yerden alış veriş yapmaları kendileri için daha uygundur en azından bir muhatap bulabilirler. Ayrıca ikinci el telefon alım-satımının şahıslardan değil, bayilerden yapılması gerektiğini ifade ediyoruz. Bir sorunun çıktığı takdirde ulaşılabilecek yetkili birinin olacağı belirtiyoruz. Müşterilerimiz alacakları telefonun faturası olmasına dikkat etmelidirler. Ayrıca e-devletten aldıkları telefonların tüm bilgilerini kontrol edebilirler. Çünkü telefonun çalıntı çıkma gibi bir durumu olursa, elindeki faturayla polis karakoluna giderek suçu kendisinden atabilir ama bu cihazın faturası yoksa büyük ihtimal suç kendisine kalır. Bu yüzden fatura şart”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum