‘Babam bıçağı annemin boğazına vurdu’

Babasının annesini öldürmesini gören çocuk mahkemede gözyaşlarına boğularak olayı anlattı

‘Babam bıçağı annemin boğazına vurdu’

Babasının annesini öldürmesini gören çocuk mahkemede gözyaşlarına boğularak olayı anlattı

‘Babam bıçağı annemin boğazına vurdu’
23 Temmuz 2019 - 08:56

HAYDAR ŞENGÜL

ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da kıskançlık yüzünden eşi Leyla Avcı’yı bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen seyis Yusuf Aziz Avcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle yargılanmaya başladı. 
Adana 4.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Yusuf Aziz Avcı, müşteki çocukları Hıdır, Rabia, Bünyamin Abdullah, İbrahim ve Tuğba Avcı ile tarafların avukatları geldi. Mahkeme Başkanı, sanığı duruşma salonuna almadan önce, annesinin babası tarafından öldürülmesini gören 15 yaşındaki Bünyamin Abdullah Avcı’ya, babasıyla duruşma salonunda yüz yüze gelmek isteyip istemediğini sordu. Küçük çocuk, istemediğini söyleyince geçici olarak duruşma salonunun dışına alındı. Daha sonra sanık Avcı, salona getirildi. Mahkeme Başkanı, sanık Avcı’ya hakkındaki suçlamayı okuduktan sonra savunmasını yapmasını istedi. Seyislik yaptığını belirten Avcı, 34 yıllık 6 çocuğunun annesi eşini kıskançlık yüzünden öldürmediğini söyledi. Eşinin izni olmadan çalışmaya gittiğini ifade eden Avcı, “Maddi durumumuz iyiydi. Kendisine çalışmamasını söyledim. ‘Evde otur torunlarına bak’ dedim. O da işe gideceğini söylüyordu. Ben işe gitmek için evden çıktıktan sonra kendisi de çıkıyordu. Son 1.5-2 yıldır aramız soğuktu. Yemek bile yapıp getirmiyordu. Karı koca hayatımız bitmişti. Bir keresinde evden bir erkeğin çıktığını gördüm. Kim olduğunu sorduğum da bilmediğini söyledi. Beni A.B. isimli biri ile aldatıyordu. Olay günü, kendisine ‘Neden beni dinlemiyorsun. Neden işe gidiyorsun?’ diye sorduğumda ‘Artık sana karılık yapmam kötü yoldayım’ dedi. O anda kendimi kaybettim, gözüm dönmüştü ne yaptığımı hatırlamıyorum” dedi. 
Eşini öldürdükten sonra Hatay’ın Erzin ilçesine gittiğini belirten Avcı, “Berberde traş olurken polisler gelip kimliğimi sordu. Başka isim söyledim. Polislerin beni tanıdığını sanıp gerçek ismimi söyleyince yakalandım. Amacım Suriye’ye kaçmak değildi. Bir süre sonra teslim olacaktım” diye ifade verdi. 
Daha sonra sanığın çocukları dinlendi. Hıdır, İbrahim, Rabia, Tuğba Avcı sanık babalarından şikayetçi oldu. Öldürülen annelerinin babalarını aldatmadığını belirten müştekilerden Hıdır Avcı, babasının eve cinci hocaları getirdiğini iddia ederek, “Cinci hoca, babama ‘Eşin ile birlikte duş al ben size kapının önünde bekleyeceğim’ demiş. Bunu hem babam hem de annem bana söylemişti” derken Rabi Avcı, “Babam çalışmıyordu. Annem tarlalarda çalışıp bizi hem annelik hem babalık yapıyordu. Annemi sürekli dövüyordu. Annemin kötü bir şey yaptığını sanmıyoruz” dedi. 
Daha sonra, küçük oğlunun yüzleşmek istemediği sanık Avcı, nezarethaneye alındı. Ardından, annesinin babası tarafından öldürüldüğünü gören Bünyamin Abdullah Avcı, salona alınıp olayı anlatması istendi. Olay günü akşamı uyurken kalktığını belirten küçük çocuk, babasından şikayetçi olup, “Babam döverek annemi tuvalet ile mutfak arasındaki hole götürdü. Annem ‘Yapma Yusuf’ diye bağırıyordu. Daha sonra babam mutfaktan bir bıçak alıp annemin boğazına vurdu. Ardından babam ‘Kimseyi arama, arayacağım kişiler gelecek’ dedikten sonra çıkıp gitti. Ben de Muğla’daki ablam Rabia’yı arayıp durumu anlattım” diyerek ağladı. 
Daha sonra tanık olarak dinlenen öldürülen Leyla Avcı’nın kardeşleri Serdar Yıldırım ve Remziye Altın, sanıktan şikayetçi olup en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Sanığın teyzesi olan tanık Havva Taşkaya ise, ölen Leyla Avcı’nın eşine ihanet etiği yönünde konuşmalar duyduğunu söyledi. 
Mahkeme heyeti, sanık Avcı’nın tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum