“Bahçeli’nin çağrısı iyi değerlendirilmeli”

“Bahçeli’nin çağrısı iyi değerlendirilmeli”

“Bahçeli’nin çağrısı iyi değerlendirilmeli”
02 Ağustos 2019 - 16:55

Türkiye’nin önemli sivil toplum örgütlerinden Parlamenterler Derneği; Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İyi Parti’nin Olağanüstü Kurultayında MHP ile bütünleşme ve birleşme çağrısı”nın karşılıksız bırakılmaması gerektiğini bildirdi.
Parlamenterler Derneği Genel Başkanı Ahmet Bukan’ın yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada, Parlamenterler Derneği, bu çağrıyı çok önemsemekte ve samimiyetle desteklemektedir. Bu DAVET karşılıksız bırakılmamalı, uzatılan el havada kalmamalıdır. Artık kucaklaşma zamanıdır. İyi Parti çatısı altında yer alan Ülke ve Millet sevdalısı arkadaşlarımız tarafından bu çağrının “Amasız, fakatsız, lâkinsiz” karşılık bularak, mazideki köklü birlikteliklerden alınacak güç ve çalışmalarla Büyük Türk Milletine karşı olan sorumluluğumuzun yerine getirileceğine inanıyoruz.” ifadesine yer verildi.
Açıklama şöyle devam etti: “Türk Devleti içeride ve dışarıda birçok sorunla karşı karşıyadır. Türk Milliyetçilerinin birleşmeleri, Türk siyasetinde temsil ve etki bakımından çok büyük bir sinerji oluşturacaktır. Mazisi, derdi bir olanlar, sevinçte ve tasada birlikte ağlayıp, birlikte gülenler, hepsinden önemlisi varlıklarından aziz bildikleri ülküleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayanlar daha fazla ayrı gayrı olamazlar. O zaman; Türk Milliyetçileri, tamamen insani ve suni olan bu ayrılığı sürdürmenin vebalinden kurtulmalıdır. Bu birleşme milletimize, mefkûremize ve tarihe karşı bir sorumluluktur.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum