Bar çıkışı cinayete müebbet hapis cezası verildi

Bar çıkışı cinayete müebbet hapis cezası verildi

Bar çıkışı cinayete müebbet hapis cezası verildi
18 Mayıs 2018 - 08:53

Neşet KARADAĞ

ADANA (GÜNAYDIN) - Adana'da bar çıkışında bir kişinin öldürülmesi 2 kişinin de yaralanması ile ilgili davada tutuklu sanık bar güvenlik görevlisi Mehmet Urak müebbet hapis cezasına mahkum edildi.

Beyazevler Mahallesi'ndeki bara geçen yıl 26 Ekim 2016'da eğlenmeye giden Kürşat (36), kardeşi Hamit Soysal (33) ve arkadaşı Engin B. (28) ile işletme çalışanları arasında bar çıkışında silahlı kavga çıktı. Kavgada Kürşat Soysal başından, kardeşi Hamit Soysal ve bar işletmecisi Cihan Oral (24) ayağından yaralandı. Kürşat Soysal kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak öldü. Soysal’ın öldürülmesi 2 kişinin de yaralanması olayına karıştığı iddia edilen 1’i tutuklu 3 sanık hakkında yargılandıkları Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşması yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Urak (34)  ile avukatı katıldı. Hakkında müebbet hapis cezası istenen Urak, son savunmasında, öldürme bulunmadığını tekrarladı. Ölen Kürşat'ın, kardeşi Hamit Soysal ve yanlarındaki bir kişiyle bara alkollü geldiklerini belirten Urak, “Kürşat, küfür edip üstünü aratmadı. Barda çalışan Ramazan Gül geldi, 'Tanıyorum, girsinler.' dedi. İçeriye girdiklerinde Kürşat tartışmaya devam ediyordu. Bir kadını dövüyordu, silah çektiği de güvenlik kamerasından görülüyor. Müşterilere küfür edince çıkartmak istedik. S.Ç. isimli kadın Kürşat’ı dışarı çıkarttı. Kürşat, kadınla giderken küfürler ediyordu. 2 el silah sesi duydum. Kürşat’ın elinde silah gördüm, onun yanına doğru koştum. Koşarken elimde silah vardı, amacım silahla onun kafasına vurmaktı. Kafasına vuracağım sırada silah ateş aldı. Kastım olsaydı mermim vardı, birkaç kez daha ateş ederdim” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık bar güvenlik görevlisi Urak’ı ‘Kasten öldürme’ suçundan müebbet, ayrıca,  ‘yaralama ve silah bulundurmak’ suçlarından da 4 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum etti. Tutuksuz sanıklardan bar işletmecisi Cihan Oral ‘yaralama, yaralamaya teşebbüs ve silah bulundurmak’ suçlarından 5 yıl 9 ay, Hamit Soysal ise ‘yaralamaya teşebbüs’ten 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum