Baro Başkanı Küçük, stajyer avukatlarla buluştu

‘Avukatlık bilgiyi yenilemeyi gerektiren bir meslektir’

Baro Başkanı Küçük, stajyer avukatlarla buluştu

‘Avukatlık bilgiyi yenilemeyi gerektiren bir meslektir’

Baro Başkanı Küçük, stajyer avukatlarla buluştu
23 Mayıs 2019 - 08:48

Adana Barosu 2018-2019 Dönemi Staj Eğitim Dönemi yapılan eğitim programıyla devam etti. Eğitim çalışmaları bugün gerçekleşecek programla da sona erecek.
Reşatbey’deki Staj Eğitim Merkezimizde yapılan eğitim çalışmasında Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, Staj Komisyonu Başkan Yardımcısı Av. Dr. Ali Volkan Özgüven, Komisyon Üyeleri ve Grup Sorumluları Av. Erkan Çetin ve Av. Hasan Alkan sunum yaptı.
Baro Başkanı Av. Veli Küçük, yaptığı açılış konuşmasında toplumun sadece bir avukat aramak değil nitelikli avukat aradığını ve hizmetin gerektiği gibi yapılmasını ciddi olarak gözettiğini vurguladı. 
Baro Başkanı Küçük, geleceğin avukatları açısından bunun temel çıktısının uzmanlaşma, güncel unsurlara ve teknolojiye uyum olduğunu belirterek, “Avukatlık ‘bilgiye aç’ bir meslektir. Yarın yapılacak son eğitim sizi yanıltmasın bilgilerinizi her daim diri tutmak zorundasınız. Mesleğimiz her geçen gün gelişmektedir ve yeniliklere açıktır. Bir başka önemli nokta da meslekte uzmanlaşma zorunluluğudur. Bu nedenle stajyer avukatlarımızın belli bir alanda uzmanlaşmaları için kariyer planlaması yapmaları gerekmektedir” diye konuştu.
Baro Başkanı Küçük, spordan kültür sanata birçok alanda faaliyet gösteren geniş bir yelpazesi olan bir kurum olarak, hukukun ve insan yaşamının olduğu her alanda olmaya devam edeceklerini ifade etti.
Stajyer avukatlar ise kendilerine bu imkanın sağlanmasına öncülük eden Baro Başkanı Küçük’e; Genel Sekreter ve Staj Komisyonu Koordinatörü Av. Semih Gökayaz’a; Komisyon Başkanı Av. Kezbannur Özşahin Aksu’ya, Komisyon Üyelerine teşekkür ettiler.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum