‘Başarı asla tesadüf olamaz’

Netral Grup Türkiye Satış Pazarlama Müdürü Tolga Bulut, grup bünyesindeki şirketler ile 4 kıtada 60’ı aşkın ülkedeki yerlerini aldıklarını söyledi. Netral Grup İştiraklerinden biri olan Netral Elektrik, bölgenin parlayan yıldızı oldu.

‘Başarı asla tesadüf olamaz’

Netral Grup Türkiye Satış Pazarlama Müdürü Tolga Bulut, grup bünyesindeki şirketler ile 4 kıtada 60’ı aşkın ülkedeki yerlerini aldıklarını söyledi. Netral Grup İştiraklerinden biri olan Netral Elektrik, bölgenin parlayan yıldızı oldu.

‘Başarı asla tesadüf olamaz’
16 Nisan 2019 - 08:35

 
HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Netral Grup Türkiye Satış Pazarlama Müdürü Tolga Bulut, temelleri 1998 yılında atılan ve küresel bir oyuncu olma vizyonu ile çıktığı yolda emin adımlarla ilerleyen grubun, elektrik, plastik–kimya, tarım ve uluslararası ticaret gibi alanlarda faaliyet gösteren çeşitli şirketleri bünyesinde barındırdığını söyledi.
Bulut, bölgenin parlayan yıldızı ve sürekli gelişen ve büyüyen firması Netral Grubun varlığı ile Türk ekonomisine büyük canlılık getirdiğini vurguladı.
Kuruluşundan bu yana büyümesini istikrarlı biçimde sürdüren Netral’in başarısının ardında benimsediği temel değerleri yattığını dile getiren Tolga Bulut, “Netral faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde sürekli gelişime odaklı, sürdürülebilir ve çevreye duyarlı yapısı ile insanlığa daha iyi yarınlar sunmak için çalışmaktadır. Netral Group bünyesindeki şirketler ile 4 kıtada 60’ı aşkın ülkedeki pazar ağına kendi oluşturduğu güvenilir markalar ile ürün ve hizmet sunarak, bulunduğu coğrafyaya değer katma çabası içerisinde olmuştur olmaya da devam etmektedir” dedi
 
‘SEKTÖRLERE YENİ BİR SOLUK GETİRDİK’
 
Netral Grup Türkiye Satış Pazarlama Müdürü Tolga Bulut, “Çeyrek asra yaklaşan yolculuğunda çalışmalarını istikrarlı bir biçimde sürdürürken, faaliyet gösterdiğimiz sektörlere benimsediğimiz değerler ile yeni bir soluk getirdik. Günümüzde, dünün kuralları etkisini kaybederken bugünün kuralları yeniden yazılmaktadır. Her geçen gün dünyadaki bilgi birikimi artmakta, üstünlük; inovatif düşünebilen ve bilgiyi doğru kullanan kimselere geçmektedir. Hız, kalite ve verimlilik rekabetin temel dinamikleri haline gelerek, bunları yapabilme yeteneğine sahip işletmeler piyasanın yeni oyun kurucuları olmuşlardır.
Teknolojinin, çevre koşullarının, yaşam tarzının ve bunlara bağlı olarak insan ihtiyaçlarının hızla değiştiği dünyada gelişimin zorunluluk olduğu bilinci ile hareket ederek planlamamızı buna göre yapıyoruz” diye konuştu.
 
‘TOPLUMA DEĞER KATIYORUZ’
 
Başarının; azim, disiplin ve kararlılık ile elde edileceği bilinciyle çalıştıklarını vurgulayan Tolga Bulut, “Netral grup iştiraklerinden Netral elektrik olarak, elektrik, plastik-kimya, tarım ve uluslararası ticaret alanlarında; dinamik, teknolojiye hızla uyum sağlayabilen ve inovatif yapımız ile bulunduğumuz coğrafyalarda lider bir grup şirketi olma yolunda hızla ilerliyoruz. Bir işletmenin sahip olduğu en önemli sermayenin insan kaynağı olduğu bilinci ile hareket ederek, ailemizin bir parçası olarak gördüğümüz; yenilikçi, yetenekli, bilgi ve tecrübe sahibi ekip arkadaşları ile çalışıyoruz. Gelişimin bir parçası olan insanların yaptıkları her işte başarılı olacağına inanan yönetim anlayışımızla paydaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerine uygun stratejiler üreterek, güvenilir ürün ve hizmetleri kendilerine sunuyoruz. İnsana, doğaya ve çevreye karşı sorumluluklarından ödün vermeden, kaynaklarını en verimli ve etkin bir şekilde kullanan, yaptığı işlerde uzmanlık ve tecrübeye önem veren, sunduğu ürün ve hizmetler ile topluma değer katan bir kuruluş olmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.
 
İŞTE TEMEL DEĞERLER
Netral Grup Türkiye Satış Pazarlama Müdürü Tolga Bulut, grubun temel değerlerini şöyle sıraladı:
Prestij ve itibar: Netral Elektrik mevcut bulunduğu konum ve toplumsal, kültürel, ekonomik, sosyal yapısı ile kazanmış olduğu saygınlık çerçevesinde temel değerlerinin hiyerarşik düzeninde üst bölümde tuttuğu prestij ve itibarı sorumlulukları arasında güçlü bir bağ kuran değer olarak görür.
Güven ve dürüstlük:  Tüm ilişkilerde gerekli olan güven duygusunu tüm paydaşlarına hissettirebilmek adına daima tutabileceği sözler veren Netral Elektrik dürüstlüğü ön planda tutarak ilişkilerini sağlam temeller üzerine kurmak amacıyla hareket eder.
Gelişim ve yenilik: Gelişim ve yenilik vazgeçilmez bir gerçekken buna ayak uyduramayanların tutunamadığı küresel ortamda emin adımlarla hedeflerine doğru ilerleyen Netral Elektrik tecrübelerine dayanarak aldığı her kararda sorgulayıcı bir mekanizma ile hareket edip eleştirel bakış açısının yol göstericiliği ile gelişime ve yeniliğe açık şekilde ilerler.
 
OBJEKTİFLİK, GİZLİLİK VE HESAP
VEREBİLİRLİK PRENSİPLERİ ÖNEMLİ

 
Kalite: Müşteri istek ve beklentilerini karşılayabilme derecesini üst konumlara taşıyan Netral Elektrik sektörünün lider markası olarak kalitenin üretileceği düşüncesiyle önleyici faaliyetleri oluşturarak kalite yönetim araçlarını etkin şekilde kullanır.
Müşteri memnuniyeti: Yegâne varlık sebebi olarak gördüğü müşterilerinin memnuniyet seviyesini daima zirvede tutmak üzere hedef belirleyen Netral Elektrik şeffaflık, erişebilirlik, cevap verebilirlik, objektiflik, gizlilik ve hesap verebilirlik prensipleri ile çalışır.
Netral’in ilham kaynağı: Netral kuruluş aşamasında stratejik hedeflerini belirleyerek temeli sürekli gelişim olan bir misyon geliştirmiştir. Netral için kuruluşunu takiben değerlerine bağlı kalarak nesiller boyu varlığını sürdürmek, ulusal pazarda liderlik ve sonunda bir dünya markası olmak, kuruluşunda belirlediği 3 temel hedefidir. Bu hedefler Netral markasında saklıdır. Kuruluş aşamasında henüz bir şahıs işletmesi iken kurucusunun isminden ‘NE’ harfleri ile beslenir, bu aynı zamanda benimsemiş olduğu tüm etik değerleri ve kuruluş heyecanını temsil etmektedir. İkinci büyük hedefi ulusal pazar liderliğini temsilen menşei olan Türkiye’nin simgesi ‘TR’’yi markasına yerleştirmiştir. Nihai hedefi; dünya markası olma idealinden esinlenerek dünyanın eş anlamlısı Alem’in ilk iki harfi olan ‘Al’yi markasının tamamlayıcısı olarak kullanmıştır. İsminde geleceği ve hedefleri saklı olan Netral yolun başında belirdiği hedeflerinden sapmadan sağlam adımlarla ilerlemesini sürdürmektedir

YORUMLAR

  • 0 Yorum