Bayraktar: Kadınlar siyasete maruz kalmamalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Fırat’ın doğusunda devam eden ‘Barış Pınarı Harekatı’nda şehit olan asker ve vatandaşlara rahmet diledi.

Bayraktar: Kadınlar siyasete maruz kalmamalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Fırat’ın doğusunda devam eden ‘Barış Pınarı Harekatı’nda şehit olan asker ve vatandaşlara rahmet diledi.

Bayraktar: Kadınlar siyasete maruz kalmamalı
12 Ekim 2019 - 09:28


 Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) Adana Temsilciliği açıldı. Törende konuşan KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, “Kadınlar siyasete maruz kalmamalı. Bilakis siyaseti üreten ve şekillendiren cümlelerin öznesi olmalılar. Kadınların ekonomik olarak kalkınması, eğitim hayatının artması gibi konular titizce ele alınacak” dedi.
KADEM Adana Temsilciliğinin açılış töreni Neziha Yalvaç Uygulama Oteli’nde düzenlendi. Tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan açılışta konuşan KADEM Adana Temsilcisi Reşan Arlıer, KADEM’in 47. temsilciliğini Adana’da açtığını söyledi.
KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar açılışta yaptığı konuşmasında, Fırat’ın doğusunda devam eden ‘Barış Pınarı Harekatı’nda şehit olan asker ve vatandaşlara rahmet diledi. Bayraktar, “Askerlerimizin Allah yardımcısı olsun. Bugün Adana’nın da ailemizin bir parçası olmasından gurur duyuyoruz. Mesajımızın ete kemiğe bürünmüş şekilde kadınlarımızın yanında olmak istiyoruz. Herhangi bir nedenle dara düşmüş kadına keşke demeden ulaşabiliyorsak bu bize yeter. Çok yönlü çalışmalara imza atıyoruz. Çalışma alanlarımızdan biri olan kadına şiddet tüm dünyada bir insanlık suçudur. Hiçbir hafifletici sebebi yoktur. Hafifletici sebeplerin onur kırdığını belirtmek isterim” diye konuştu.
Kadın ve erkeğin 2 cins olarak yarıştırılmaması gerektiğini kaydeden Bayraktar, “Şiddetle mücadelede her ne kadar güçlü uygulamalarımız olsa da aksaklık olduğunu görüyoruz. Değerlerimizin özümsenmesi, gündelik pratik haline getirilmesi gerekir. KADEM olarak bizim anlayışımızda kadın ve erkeğin 2 cins olarak yarıştırılması yoktur. Adalet zemininde birbirini tamamlayan kadın ve erkek anlayışımız vardır. Kadınlar Allah karşısında tek başına hesap verecektir. Tüm sorumlulukların en başında bir kuldur. Kendi iradesiyle hareket etmesi gereken bir bireydir” ifadelerini kullandı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ise, “Adana’da kadın konusunda hassasiyet ve farkındalık çok yüksek. Siyasette her zaman kadın eli olmuştur. KADEM’in yapacağı çalışmalarda hep destek olacağız. Hükümetimizin kadın konusu en önemli gündem maddelerinin birisiydi. Ama ve fakatsız kadın alanı AK Parti’nin en önemli çalışma yaptığı alanlardan bir tanesidir. Bizler burada güçlü şekilde temsil makamında yer alıyorsak, bunda partimizin yapmış olduğu çalışmaların eteklisi büyüktür” şeklinde konuştu.
Adana Valisi Mahmut Demirtaş da, KADEM’in kadın hakları ve demokrasi hususlarında önemli faaliyetler yürüten STK’ların başında geldiğini kaydetti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum