Reklam
Reklam

‘Belediye hizmetlerini en çok bu dönemde aldık’

Toros Mahallesi Muhtarı Kemal Çelebi, yaptıkları hizmeti anlattı, “Toros Mahallesi Adana’nın en güvenilir, nezih ve sakin mahallesidir” dedi

‘Belediye hizmetlerini en çok bu dönemde aldık’

Toros Mahallesi Muhtarı Kemal Çelebi, yaptıkları hizmeti anlattı, “Toros Mahallesi Adana’nın en güvenilir, nezih ve sakin mahallesidir” dedi

‘Belediye hizmetlerini en çok bu dönemde aldık’
20 Kasım 2017 - 11:10

Haydar ŞENGÜL

 

ADANA(GÜNAYDIN)- Adana’nın en büyük mahallelerinden Toros  Mahallesi Muhtarı Kemal Çelebi ile mahallenin sorunları ve belediyelerin mahalleye verdiği hizmetleri konuştuk. Muhtar Çelebi, özellikle,  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye  Toros Mahallesi'ne kattığı yenilikler için teşekkür edip, mahalle sakinlerinin yapılan hizmetlerden memnun olduğunu ifade etti.

 

Toros Mahallesi Muhtar Kemal Çelebi, Adana’nın önemli yerleşim noktalarından bir olan Toros Mahallesi’nin, modern görünümü ve nezih yapısı ile dikkat çektiğini söyledi.  

ANINDA ÇÖZÜM

Toros  Mahallesi’ne sosyal donatı alanları, parkları ,yolları ve diğer hizmetleri en iyi şekilde vatandaşa sunmaya çalıştıklarını belirten Muhtar Çelebi, kendilerini de hizmet yaparken en çok sevindirenin ise bir sorun olduğunda büyükşehir belediyesi ve Çukurova Belediyesi’ni  aradıklarında anında çözüm bulduklarına dikkat çekti. 3 dönemdir Toros Mahallesi  Muhtarı  olan Kemal Çelebi en çok bu dönemde Adana Büyükşehir belediyesinden hizmet aldığını söyledi.  Toros Mahallesi’nde 47 bin 250 seçmenin olduğunu, seçimlerde bunun 24 bin 500’nin oyunu olarak muhtarlık koltuğuna oturan Çelebi, Toros Mahallesinin nüfusunun bir il kadar olduğunu, ayrıca mahallede her gelirden ailelerin yaşadığının altını çizdi.

‘EN ÇOK PARKI VE SOSYAL DONATILARI OLAN MAHALLELERDENİZ’

“İnanıyorum ki mahalleyi ve mahalleliyi muhtarından iyi kimse tanıyamaz ve anlatamaz” diyen Muhtar Çelebi, “Mahallemizle ilgili bilgileri en yalın ve tarafsız haliyle mahalle halkına sunarken,  cadde, sokak, bulvar ve parkları da fotoğraflıyoruz. Buradaki amaç, neyin nasıl olduğunu mahalleliye göstermek. Adana’da  en çok bulvar park ve sosyal donatıları olan mahallelerden biriyiz. Mahallemizin eksiklerini bir an önce çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Muhtarlığının yanı sıra Adana Büyükşehir Belediyesinin Çukurova İlçesi’ndeki gönüllü 4 koordinatöründen birini olduğunu da ifade eden Muhtar Çelebi, “Hüseyin Sözlü başkanımıza hizmette destek ve yardımcı olmak için gönüllü olduk. Sağ olsun başkanımız bizlerin taleplerine sessiz kalmıyor ve anında çözüm noktasında yanımızda oluyor. Başta mahallemize ve Adana’mıza en iyi hizmet için gece gündüz demeden çalışıyorum” diye konuştu.

‘BELEDİYE HİZMETLERİNDEN MEMNUNUZ’

Toros Mahallesi’ndeki alt ve üst yapıya ilişkin bilgiler de veren Muhtar Çelebi, yapılan hizmetlerle ilgili şunları söyledi:

“Biz mahallemize Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi’nin vermiş olduğu hizmetlerden memnunuz. Mahallemize güzel hizmetler yapıldı, yapılmaya da devam ediyor . Belediye Başkanlarımızla istişare içinde çalışıyoruz. Üst yapıda bulvar ve ara yollarımız asfaltlandı. Mahallemizde bir çok  parkımız var hemen hemen hepsinin, ayrıca diğer yeşil alanlarımızın bakımları yapılıyor. Park noktasında vatandaşlarımızın gereksinimleri büyük oranda karşılanıyor. Sinek ve haşere ile ilgili mücadele hız kesmeden devam ediyor. Özellikle son yıllarda sivri sinek diye bir şey kalmadı.”

‘TÜM EKİPLERİMİZ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR’

Adana Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü İbrahim Savcun da, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla Adana’ya hizmet etmek anlamında ne yapılması gerekiyorsa yapılması noktasında tüm ekiplerin şehrin muhtelif mahallelerinde çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Savcun, “Toros Mahallesi’de önem verdiğimiz mahallelerimizdendir. Bu mahallemizde alt ve üst yapı hizmetlerimiz  devam ediyor” dedi.

MAHALLEMİZİN KİMLİĞİ

Mahallenin adı: Toros Mahallesi

Mahallenin İlçesi: Çukurova

Mahallenin nüfusu: 70 bin         

Mahallenin seçmeni: 47 bin 250

Bulvar Sayısı: 6 iç, 4 dış bulvar

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hacı Mustafa İspir
    7 ay önce
    Toros mahallesi ilçenin en eski mahallesi olmasına rağmen iyi yönetilmiyor sivrisinek karasinek ilaçlama yetersiz ara yollar tam Bir rezalet PTT bulvar Mehmet Kartal bulvarı buna bağlı diğer yollar tam bir keşmekeş çocuk parkları denetimsiz ve bakımsız hani hizmet vatandaşın sorunlarını kim dinlemiş öyle gazete manşetleri kof ve boş hizmet hizmet hanı nerede