Beluk ve Başaran tahliye oldu

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında...

Beluk ve Başaran tahliye oldu

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında...

Beluk ve Başaran tahliye oldu
13 Nisan 2018 - 20:22

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında "silahlı terör örgütüne üye olma ve terörizmin finansmanının önlenmesi hakkında kanun'a muhalefet" suçundan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 7'si tutuklu 62 sanığın yargılandığı davada müteahhit Muammer Beluk ve Ali Kazım Başaran tahliye oldu.

Adana 11.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar ile çok sayıda tutuksuz sanık katıldı. Daha önce tahliye edilip, yeni deliller üzerine tekrar tutuklanan Muammer Beluk, ByLock kullanıcısı olmadığını ve FETÖ terör örgütüne okul ve yurt bağışında bulunmadığını söyledi. Beluk, savunmasında şunları söyledi:

"Bu hain terör örgütü insanların önce beynini sonra gönüllerini sonra cebini işgal etmiş daha sonra da yetmezmiş gibi vatanımızı işgale kalkmıştır.Çok pişmanım, pişmanlar pişmanıyım. FETÖ hain bir terör örgütüdür. Fetullah Gülen yabancı istihbarat örgütlerine hizmet eden terörist başıdır. Birçok insanın kanına girmiştir. Katil dolandırıcı ve teröristtir. Başaran yurdunda ve Burç Vural okullarında geniş katılımlı sohbetler yapılırdı. Örgüt elebaşının kitapları okunurdu. Ramazan ayında iftar için aranırdık. 25-30 kişilik toplantılara katıldım. Bu toplantılarda kimin ne kadar para vereceği not edilirdi. Daha sonra örgüt elemanlarınca iş yerlerine gelip alınırdı. Toplantılara gelen herkesten para taahhüdü alınırdı. Zaten para alamayacaklarını ve parası olmayanları çağırmazlardı. Hatırladığım kadarıyla toplantılara H.P, H.İ, A.Ö, A.T, M.Y, A.Y, F.A, M.T, İ.O.G, E.D, C.Ş. ve B.A.S. isimli şahıslar katıldı. Ben Fetullah ve onun terör örgütünden kaçtım. Tüm bildiklerimi anlattım” diyerek tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Muammer Beluk ve Ali Kazım Başaran'ı yurt dışına çıkış yasağı ile tahliye etti. Duruşma 2 Temmuz’a ertelendi.