‘Ben nasıl yaptım?’

Eşini, kayınbabası ve kayınvalidesini öldüren astsubayın davasında tanık dinlendi

‘Ben nasıl yaptım?’

Eşini, kayınbabası ve kayınvalidesini öldüren astsubayın davasında tanık dinlendi

‘Ben nasıl yaptım?’
16 Eylül 2020 - 08:54

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-Adana'da, eşi Büşra, kayınbabası Cemal ve kayınvalidesi Sultan Ünlükıraner’i, Babalar Günü’nde kayınbabasına aldığı ayakkabıyı değiştirmeye gitmediği için çıkan tartışma sonucunda tabancayla öldüren astsubay Ertuğrul Güçlü’nün, biri ağırlaştırılmış 3 müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle açılan davada yargılanmasına devam edildi. Mahkemede dinlene tanık, sanığın tabancayı kafasına doğrultup, “Ben ne yaptım, nasıl yaptım” dediğini söyledi.
Adana 9.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık astsubay Ertuğrul Güçlü, bulunduğu Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’nden koronavirüs tedbirleri kapsamında Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Sanık Güçlü’nün avukatının da hazır bulunduğu duruşmada mahkeme heyeti, tanık O.K.’yi dinledi.
Sanık Ertuğrul Güçlü’yü üst komşusunun damadı olması nedeniyle tanıdığını söyleyen O.K., silah sesleri üzerine yukarı çıktığını belirterek, “İçeri girip yardım etmek istedim. Büşra yerde yatıyordu. Bana doğru bakıyordu. Kendisine ‘derin derin nefes al’ dedim. Ertuğrul’un elinde silah vardı, silahı kendisine, bana, boş yere doğrultup, ‘Ben ne yaptım, nasıl yaptım, Allah benim belamı versin’ diyordu. Korktum. Kendisi de ne yaptığını bilmez gibiydi” dedi.
Mahkeme Savcısı, sanık Güçlü’nün tutukluluğunun devamını, mütalaasını hazırlamak için dava dosyasının tarafına gönderilmesini istedi.
Söz hakkı verilen Güçlü, mahkemeye dilekçe gönderdiğini belirtip, HTS kayıtlarının incelenmesini talep etti. Güçlü, daha önceki savunmasında, “Eşim, Babalar Günü’nde kayınbabama aldığımız ayakkabıyı değiştirmek için AVM’ye gitmek istediğini söyledi. Yorgun olduğum için gitmek istemedim. Eşim bana hakaret edip vurdu. Kayınbabam da gelip yakamdan tutup küfürler edince duvara doğru ateş ettim. Kayınbabam küfür edip ‘öldürürüm’ deyince tekrar ateş ettim. Her şey bir anda oldu. Pişmanım. Ben böyle bir suçu nasıl işledim hala bilemiyorum” demişti.
Mahkeme heyeti, sanık Güçlü’nün tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı tanıkların dinlenmesi ve HTS kayıtlarının istenmesi için ileri bir tarihe erteledi. Heyet, dava dosyası, mütalaasını hazırlaması için Cumhuriyet Savcısı’na gönderildi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum