‘Beni öldürdükten sonra mı tutuklayacaksınız?’

Görücü usulüyle evlenip Almanya’ya gelin giden Merve S., eşinin akıl almaz şiddetlerine uğradı, Türkiye’ye geldiklerinde polise sığındı. Ancak, kendisini öldürmek isteyen eşinin serbest bırakılması üzerine yıkıldı

‘Beni öldürdükten sonra mı tutuklayacaksınız?’

Görücü usulüyle evlenip Almanya’ya gelin giden Merve S., eşinin akıl almaz şiddetlerine uğradı, Türkiye’ye geldiklerinde polise sığındı. Ancak, kendisini öldürmek isteyen eşinin serbest bırakılması üzerine yıkıldı

‘Beni öldürdükten sonra mı tutuklayacaksınız?’
31 Ekim 2019 - 09:01

Neşet KARADAĞ
 
Merve S.’nin ailesinin avukatı serbest bırakılan dayakçı koca Mustafa S.’nin tutuklanması için Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu

ADANA(GÜNAYDIN)- Almanya’da eşinin şiddetine uğradığını iddia eden Merve S. tatile geldikleri Adana’da polise sığındı, gözaltına alınan eşi serbest bırakıldı. Kendisini döven eşini serbest bırakıldığını öğrenen Merve S., “Beni öldürdükten sonra mı tutuklayacaktınız” diyerek eşinin tutuklanmasını istedi.
ALMANYA’YA GELİN GİTTİ
Yüreğir ilçesi Kiremithane Mahallesi’nde oturan Merve S. (19), 6 ay önce görücü usulüyle Almanya’nın Giessen kentinde kuaför ve reklam işyerleri olan Mustafa S. (22) ile evlendi. Mustafa S. eşini de alıp Almanya’ya gitti.
6 AY İŞKENCE GÖRDÜ
Almanya’da eşinin, alkol alıp, başka kadınlarla yaşamasına ve sapıkça isteklerini red etmesi üzerine kendisine şiddet uygulayıp, öldürmekle tehdit ettiğini iddia eden Merve S., yaşadıklarını Adana’da yaşayan annesi Hatice B. ve babası Murat B. ile paylaştı. Merve S.’nin, “Bu adam beni öldürecek anne kurtarın beni” demesi üzerine anne Hatice, kızına, “Sen bizimle görüştüğünü belli etme Türkiye’ye tatile geldiğinizde polise gider, seni kurtarırız” dedi.
POLİSE SIĞINDI
Mustafa S. ve eşi Merve,  tatil için 27 Ekim’de uçakla Diyarbakır’a, ardından da önceki akşam otobüsle Adana’ya geldi. Merve S., polise sığınıp ailesi ile birlikte eşi Mustafa S.’yi polise şikayet etti. Polis, nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile Mustafa S.’yi gözaltına aldı.
MORLUKLARI DELİL OLARAK GÖSTERDİ
Merve S. ve annesi Hatice ile babası Murat da ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Adli Tıp Kurumu’ndan darp raporu alan Merve S. verdiği ifadesinde eşinden şikayetçi oldu. Eşinin kendisine uyguladığı işkencelerden dolayı vücudundaki darp izlerinin çekilmiş fotoğrafları ile görüntüleri de delil olarak polise verdi. Merve S. ifadesinin ardından ailesine teslim edildi. Almanya’da eşi tarafından kendine uygulanan şiddetle ilgili açıklamalarda bulunan Merve S., 6 ay önce görücü usulüyle eşiyle evlenip Almanya’ya gelin olarak gittiğini söyledi.
‘ISIRIYORDU’
Evliliğinin ilk haftasından itibaren eşinden şiddet görmeye başladığını iddia eden Merve S., “Alkol alıp gece geç saatlerde eve geliyordu, başka kadınlarla beni aldatıyordu. Gece saat 03.00’de eve geldiğinde ‘neredesin, niye geç geldin?’ diye sorduğum için ilk dayağımı yedim, daha sonra dayakları devam etti. Sapıkça istekleri oluyordu. Kollarıma, bacaklarıma vurarak, sıkarak, ısırarak beni dövüyordu, işkence yapıyordu. Saçlarımdan çekip sürüklüyordu. Bıçakla beni korkutup, ‘Buradan çıkışın yok bana itaat edeceksin. Türkiye’ye gidemezsin. Lafımın üzerine laf söylemeyeceksin ben ne dersem yapacaksın. Pencereden bile bakamazsın, saçın açık evin içinde gezemezsin’ diyerek her türlü özgürlüğümü kısıtladı. Söz hakkım yoktu. Dışarı çıkamıyordum. Hatta dayak yediğimde komşular kapıya dayanıyordu” dedi.
‘ÜZERİME KAPIYI KİLİTLİYLORDU’
Eşinin kapıyı üzerine kilitlediğini, bir yere tek göndermediğini ve telefonunu devamlı incelediğini belirten Merve S., şunları söyledi:
“Beni dövdüğü günün ertesi günü Emine Bulut cinayeti yeni olmuştu. Emine Bulut’un eşi tarafından öldürülmesinin videosunu birkaç kez izledi, bana da izletti. Ertesi gün yere çöktürüp saçımdan tutup gazeteci taklidi yaparak ‘Merve hanım olay nasıl oldu?’ diyerek hem benle dalga geçti hem de şiddet uygulayıp videoya kayıt etti.  Bu kayıt ile vücudumdaki darp izleriyle ilgili fotoğrafları polise delil olarak verdim. Benim yaşadıklarımı kimsenin yaşamasını istemem. Ben Emine Bulut, Şule Çetin ve daha başka öldürülen kadınlar gibi olmak istemiyorum. Allah’tan ailem varmış. Ailemin sayesinde kurtuldum. Devlet büyüklerimizin bana destek olmasını istiyorum. En kısa zamanda bana hayatı zehir eden eşimden boşanmak için dava açacağım.”
KOCASI SERBEST BIRAKILDI
Mustafa S. ise polis merkezinde alınan savunmasının ardından ‘Kasten eşini yaralama’ suçundan adliyeye sevkedildi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı, suçlamaları kabul etmediği iddia edilen Mustafa S.’yi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.
‘BENİ ÖLDÜRÜRSE SUÇLU KİM OLACAK’
Merve S., kendisine işkence edip ölümle tehdit eden eşinin serbest bırakılması üzerine isyan etti. Merve S., hayatının tehlikede olduğunu belirterek, “Bu adam Almanya’da 6 ay boyunca işkence yaptı, hemen hemen her gün dövdü. Ben Türkiye’ye geldiğimde kurtulduğumu sandım ama yanılmışım. Bu işkenceci adamı beni öldürdükten sonra mı tutuklayacaklar? Beni öldürürse suçlu kim olacak? Bir an önce verilen yanlış karardan dönülüp bu adamın tutuklanmasını istiyorum. Avukatımız da tutuklanması için savcılığa başvurdu” dedi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum