‘Beni öldüreceğini sandım’

Ağabeyini öldüren Mehmet Akın Boz hakim karşısına çıktı

‘Beni öldüreceğini sandım’

Ağabeyini öldüren Mehmet Akın Boz hakim karşısına çıktı

‘Beni öldüreceğini sandım’
10 Ekim 2019 - 08:42

Neşet KARADAĞ
 
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana'da ağabeyi Özkan Boz'u bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Mehmet Akın Boz ile cinayet sonrası Boz’a yardım ettikleri öne sürülen 3 sanık hakim karşısına çıktı.
Adana 9.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Akın Boz, tutuksuz sanıklar Nezir Ekinci, Suzan Tutal ve Yusuf Topal, müşteki Saadet Boz ile sanıkların avukatları geldi. Ağabeyini kasten öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istenen Mehmet Akın Boz, çalışıp evi geçindirdiğini, ağabeyinin ise eşinden ayrılıp, çalışmadığını ve kendi yanlarında kaldığını söyledi. Olaydan 1.5 yıl önce ağabeyinin bıçakla kendisini kolundan yaraladığını ifade eden Boz, “Ben ağabeyimdir diye şikayetçi olmadım. Kendisiyle pek geçinemiyorduk. Sürekli alkol alıp çevreyi ve bizi rahatsız ediyordu” dedi.
Olay günü çalıştığı lunaparktan eve geldiğinde sokakta bir kalabalık olduğunu belirten Boz, ağabeyini öldürme anını şöyle anlattı:
“Ağabeyimin yine alkol alıp sokakta bağırmakta olduğunu anladım.  Kendisine ‘küfür etme, herkesi rahatsız etme’ dedim. Komşularda ağabeyimi sakinleştirmeye çalışıyordu.  İkna edip eve girdik. Ağabeyim daha sonra dışarı çıkmış. Evde yatarken gece yarısı dışarıdan ağabeyim, ‘Akın çık dışarı senin kanını dökeceğim, öldüreceğim’ diye bağırıyordu. Ağabeyimi içeri almak için aşağıya indim.  Kapıyı açar açmaz bana yumruk attı. Yere düştüm. Belinden bıçak çıkarttı, beni öldüreceğini sandım.  Üzerimde taşıdığım bıçağı çıkartıp birkaç kez ağabeyime salladım.  Amacım öldürmek değildi, neresine geldi hatırlamıyorum.  Ağabeyimden kan gelince korkup kaçtım. Böyle olmasını istemezdim. Çok pişmanım ve üzgünüm.”
‘Suçluyu kayırma’ suçundan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istenen sanıklardan Ekinci, sanık Boz’un olay günü evine geldiğini belirterek, “Mehmet Akın elinden yaralıydı.  Ne olduğunu sorunca elinde bardak kırdığını söyledi. Mehmet Akın’ı yanıma getiren taksici Yaşar’a kızdım, ‘Al bunu hastaneye götür’ dedim. İkisi gittiler. Kapıyı kilitlemeyi unutmuşum. Sabah kalktığımda Mehmet Akın evdeki çekyatta oturuyordu. Ben olayı bilmiyordum” dedi. Topal ise, Mehmet Akın’ın işyerine geldiğini, ağabeyi ile tartıştığını söylediğini belirtti. Daha sonra Mehmet Akın ile eve gittiklerini ifade eden Topal, “Eli yaralıydı doktora götürmek istedik, istemedi. AVM’ye gitmek istedi. Kendisine bir eşofman aldı.  Eve döndüğümüzde eşim ne olduğu yönünde ısrar edince Mehmet Akın da, ağabeyini bıçakladığını ve öldüğünü söyledi. Biz de teslim olmasını istedik, bizim evdeyken polis geldi” dedi.
Sanık Tutal ise, sanık Mehmet Akın’ın isteği üzerine kartıyla bankadan para çektiğini söyledi.  Mehmet Akın’ın ağabeyini öldürdüğünü polisten öğrendiğini belirtti.
Sanık ve öldürülenin annesi Saadet Boz, oğlu Özkan’ın sık sık alkol alıp mahallede bağırarak herkesi rahatsız ettiğini söyledi. Olay günü de oğlu Özkan’ın yine küfür ettiğini belirten Boz, “Özkan çok ağır küfürler ediyordu.  Kardeşi Akın içen ‘çık dışarı seni öldüreceğim, kanını akıtacağım’ diyordu. Akın, ‘aşağıya inip sakinleştireyim, etrafı rahatsız etmesin’ dedi. Ben gitmemesini söyledim. Özkan, çok bağırdığı için Akın aşağıya indi. Arkasından gittim. Kapıyı açar açmaz Özkan, Akın’a saldırdı. Ayırmaya çalıştım. Ama gücüm yetmedi” dedi.
Mahkeme heyeti, sanık Mehmet Akın Boz’un tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum