‘Benim dövmem yok’

Adana’da ‘korna çalma’ cinayeti davasına devam edildi, tutuklu sanığın tahliye talebi şaşırttı

‘Benim dövmem yok’

Adana’da ‘korna çalma’ cinayeti davasına devam edildi, tutuklu sanığın tahliye talebi şaşırttı

‘Benim dövmem yok’
16 Ocak 2020 - 08:47

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana'da, Suriyeli bir kişinin "korna çalma" tartışması sonrası bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili biri tutuklu 7 Iraklı sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 
Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Suriyeli İbrahim Elzekkur'u (24) "korna çalma" tartışmasının ardından bıçaklayarak öldürdükleri ileri sürülen Iraklı sanıklardan tutuklu F.A., tutuksuz A.A, B.A, Y.A, N.A, H.H, N.K. ve müşteki Muhammed Zakkur ile sanıkların avukatları katıldı. Duruşmada olayın görgü tanıklarından Muhammed El Hasan dinlendi. Tercüman aracılığıyla ifadesi alınan tanık El Hasan, kavgayı gördüğünü belirterek, “Ben olayın son anlarına şahit oldum. Ben gittiğimde maktül yerde uzanmış vaziyetteydi. Ölüp ölmediğini bilmiyordum. Kimin bıçakladığını görmedim. Maktulün başında elinde bıçak olan bir şahsı gördüm, kolunda dövme olduğunu hatırlıyorum. Ancak dövmenin ne dövmesi olduğunu hatırlamıyorum. Sanıklardan F.A.’nın elinde çekiç gördüğümü hatırlıyorum” dedi.
Müşteki Muhammed Zakkur da, bıçaklama olayının olay yerinde olduğunu, olayı gören iki tanığın da bulunduğunu belirterek bu tanıkların bulunup dinlenmesini istedi.
Daha sonra söz hakkı verilen sanıklardan H.H., yanlış anlaşılma yüzünden sanık olduğunu belirterek, “Ben Ankara’da yaşıyorum. Ablamın yanına gelmiştim. Başıma böyle bir olay geldi” diyerek beraatini istedi. Sanıklardan F.A. da, eski savunmalarını tekrarladığını belirterek mahkemeye yazılı savunma verdi. F.A., “Benim kollarımda dövme yoktur” diyerek tahliyesini talep etti. Diğer sanıklar da olayla ilgilerinin olmadığını iddia ederek beraatlerini istedi.
Mahkeme heyeti, tutuklu sanık F.A.’nın tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan görüntülerle ilgili raporun gelmesinin beklenilmesi ve eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe erteledi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum