Berberde 2 kişinin öldürülmesine 50 yıl hapis verildi

Berberde 2 kişinin öldürülmesine 50 yıl hapis verildi

Berberde 2 kişinin öldürülmesine 50 yıl hapis verildi
11 Şubat 2017 - 08:24

Neşet KARADAĞ-ÖZEL
ADANA(GÜNAYDIN)
-Adana'da berberde tıraş olan 36 yaşındaki Yenal Yerli ile berber kalfası 25 yaşındaki Kenan Satar'ı tabancayla öldürdüğü iddia edilen 22 yaşındaki Hacı Aytekin 25’er yıldan 50 yıl hapis cezasına mahkum edildi.
Çete lideri olduğu iddia edilen Yenal Yerli, 8 Kasım 2014'de tıraş olmak için Gürselpaşa Mahallesi'ndeki bir berber dükkanına gitti. Traş olurken, aralarında husumet bulunan Hacı Aytekin tarafından berber koltuğundan kurşunlandı. Saldırıda Yerli ile birlikte onu traş eden berber Kenan Satar yaşamını yitirdi. Olaydan sonra yakalanıp tutuklanan Hacı Aytekin tutuklu bulunduğu Alanya Cezaevi’nden SEGBİS(Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) sistemiyle yargılandığı Adana 5.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına katıldı. Avukatının da hazır bulunduğu duruşmaya tutuksuz diğer 8 sanık ise gelmedi. 
Aytekin yaptığı savunmada, çete lideri olduğu iddia edilen Yenal Yerli'nin kendisine tehdit, baskı ile hırsızlık ve uyuşturucu sattırmak istediğini öne süren Aytekin, "Bunları kabul etmediğim için Yenal beni sürekli tehdit ediyordu. Olay günü tıraş olmak için mahalleden tanıdığım arkadaşımın berber dükkanına gittim. Arkadaşımın dükkanında yoğunluk vardı. Ben de yan tarafında bulunan başka bir berber dükkanına girdim. Berber koltuğunda Yenal Yerli oturuyordu. Beni görür görmez silahını çıkardı. Ateş etmesine fırsat vermeden silahımı çıkarıp 10- 11 el ateş ederek kaçmaya çalıştım. Bu sırada da görmediğim bir kişi ateş ederek beni yaraladı" dedi.
Mahkeme heyeti, Hacı Aytekin’i ‘2 kişiyi kasten öldürmek’ suçundan 25’er yıldan 50 yıl hapse mahkum etti. Ferat Doran’a, ‘ruhsatsız silah bulundurmaktan’ 1 yıl 3 ay hapis cezası verilirken diğer sanıklar Nesih T. (36), Bilal B. (21), Ahmet D.(22), Halim Ş.(42), Kadir A. (27), Egemen B. (48) ve Mehmet Ç. (39) ise delil yetersizliğinden beraat etti. 
.

 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa Yüksel
    8 ay önce
    Yapanlara İnişallaha Ende Eğır Cezayı o Versinler Yapanlar Bellide Yaptırana Azmettiticelere Müebbeti Versinler Ummarım Yaptıranlara Yani Azmettirenler Halim Şimşeklena Mehmet O Çengel Hakim Baba Bunlara Çift Mühebbet Verseneniza Çok İyi Olur Yapana Ömür Boyuda Hapisde Verseniza Çok İyi Olur Bide Pilanlanmış Tasarlanmışa Her Şeyi Lüften Bunlara Acımayına Degerli Devlet Büyügüm Bide Olan Hep Garibana Oloyor Mekanları Cennet Yattıkları Yer Nura Olsundura Amin Amin Amin Rabbim O Belalarını Bak Verecek Bugünde Degilsedeya Ama Elbetde Bir Güna İnişallah Amin