Berfin'in yüzüne asit atan saldırgan yargılanacak!

Berfin'in yüzüne asit atan saldırgan yargılanacak!

Berfin'in yüzüne asit atan saldırgan yargılanacak!
30 Mayıs 2019 - 16:06

Geçtiğimiz Ocak ayında dershaneden çıkıp evine doğru giden Berfin Özek'in yolu eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından kesildi. Çeltik, Özek'in yüzüne asit benzeri bir sıvı atıp, kaçtı.

Ağır yaralanan Özek, çağırılan ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalesinin ardından da Adana Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Yüzünde yanıklar oluşan genç kız, Yanık Ünitesi'nde tedaviye alındı. Gördüğü uzun tedavinin ardından taburcu oldu ancak yüzünde ağır yanık izleri kaldı. Yakalanan Casim Ozan Çeltik tutuklandı.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

İskenderun Sulh Ceza Hakimliği'nin 16 Ocak tarihli kararıyla saldırgan Çeltik'in evinde yapılan aramada 1.5 litrelik pet şişede sarı sıvı ve 0.50 litrelik pet şişede ise kırmızı renkli sıvı ele geçirildi. Olay yerinde ise 1 litrelik kap ve içinde bir miktar sıvı ile zemin üzerinde parmak uçları erimiş eldiven bulundu.
Materyaller üzerinde yapılan kriminal incelemelerde parmak izine rastlanan Çeltik, tüm bunlara rağmen suçlamaları reddetti. Amcasının evinde üzerini değiştirmediğini savunan Çeltik, şişelerde bulunanların ise gaz yağı ve kaçak alkol olduğunu ileri sürdü.

'KASTEN ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS' SUÇUNDAN YARGILANACAK

Çeltik hakkında İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırladı. İddia, kriminal raporları, müşteki, şüpheli tanık beyanları, görüntü inceleme tutanakları, adli muayene raporları ve görüntü kayıtlarının incelenmesi ile hazırlanıp mahkemeye sunulan iddianame İskenderun 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Çeltik'in önümüzdeki günlerde 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan yargılanmasına başlanacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum