Beyaz: Sandıkta görüşürüz

Beyaz: Sandıkta görüşürüz

Beyaz: Sandıkta görüşürüz
12 Ocak 2021 - 11:20

Haydar ŞENGÜL

ADANA(GÜNAYDIN)

Saadet Partisi Adana İl Gençlik  Kolları Başkan Yardımcısı Cihad Beyaz, 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan 2021 bütçesini eleştirip, “Uygulanmaya başlanan bu bütçe, özellikle salgın sürecinde derinleşen ekonomik krizle birlikte iş ve gelir kaybı yaşayan milyonlarca vatandaşın kayıplarını azaltacak bir bütçe değildir” dedi.
Beyaz yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:
“Siyasi iktidar; vergiler, bağışlar, cezalar, harçlar yoluyla vatandaştan topladığı kaynakları faize ve israfa aktarmaktadır. 2021 yılı bütçesinde; İşçi yok, atama bekleyen öğretmen yok, sağlık çalışanları, çiftçi yok, esnaf yok, emekli yok, işsiz gençler, KYK borçlusu mezunlar yok, dar gelirli vatandaşlar yok. Peki, ne var 2021 yılı bütçesinde?
Bakın bu bütçede faiz giderlerine ayrılan 179 miyar lira var.Bu durum, Ocak 2021’den itibaren yüksek vergi artışlarının ve yeni bir zam yağmurunun başladığı ve devamının da geleceği anlamına gelmektedir.
Yeniden büyük bir Türkiye vizyonuna çok uzak, yaşanabilir bir Türkiye hedefinin yanından bile geçmeyen bu bütçeyi hazırlayıp onaylamak, halkımıza yeni “acı reçeteler” vermekten başka bir şey değildir. Biz Saadet Partisi İl Gençlik Kolları olarak; Başta gençler olmak üzere vatandaştan yana olmayan, vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamayacak bu bütçeyi kabul etmemiz mümkün değildir ve bu bütçe bir kırmızı kartı hak etmektedir. Biz, ilimizde ikamet eden bütün gençler adına, 2021 bütçesini hazırlayan ve onaylayan siyasi iktidara kırmızı kart gösteriyor ve sandıkta görüşürüz diyoruz.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum