Beyhan Demirtaş’tan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na ziyaret

Beyhan Demirtaş’tan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na ziyaret

Beyhan Demirtaş’tan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na ziyaret
14 Aralık 2019 - 08:53

Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, İl Sağlık Müdürlüğünün bünyesinde bulunan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığını ziyaret etti.
İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer’in hazır bulunduğu ziyaret sırasında Beyhan Demirtaş, yetkililerden kurumda yürütülen; aşılama, bulaşıcı hastalıklarla mücadele, yenidoğan tarama programları, kanser taramaları, içme sularının kontrolü, tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele, kronik hastalıklarla ilgili verilen koruyucu sağlık hizmetleri, aile sağlığı merkezlerinin planlanması, değerlendirilmesi ve sağlıklı hayat merkezlerinde sunulan hizmetler ile ilgili detaylı bilgiler aldı.
Gerçekleştirdiği incelemeler ve aldığı bilgilerin ardından bir açıklamada bulunan Beyhan Demirtaş; insanın hayatında en önemli şeyin sağlık olduğunu, sağlık olmazsa her şeyin yarım kalacağını dile getirerek Adana genelinde verilen sağlık hizmetlerinin kaliteli ve nitelikli olmasının büyük önem arz ettiğini ifade etti.
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından verilen sağlık hizmetlerinin hepsinin toplumun daha sağlıklı ve bilinçli olması bakımından çok önemli olduğunu belirten Beyhan Demirtaş, kurum çalışanlarına ilgilerinden dolayı teşekkür edip çalışmalarında başarılar diledi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum