Bilet alamayan kadın otobüsü rehin aldı

Hamile kadın tam 1 saat 15 dakika boyunca...

Bilet alamayan kadın otobüsü rehin aldı

Hamile kadın tam 1 saat 15 dakika boyunca...

Bilet alamayan kadın otobüsü rehin aldı
06 Aralık 2018 - 10:01

Olay Adana’nın Seyhan ilçesi Fevzipaşa Mahallesi'ndeki Merkez Otogarda meydana geldi. Parası olmadığı için bilet  alamayan Derya K., isimli bir kadın durumu otobüs firmalarına anlatmasına rağmen kimseden yardım alamadı.
Genç kadın,bunun üzerine Gaziantep'e saat 12.30'da hareket edecek bir otobüse bindi. Otobüsün hareket saati geldiğinde yolcuları ve biletlerini kontrol eden muavin, en arka koltukta bileti olmayan kadınını indirmek istedi ancak kadın inmeyeceğini söyledi.
 Bunun üzerine olay yerine polis ekipleri çağrıldı. Polis tam 1 saat 15 dakika boyunca kadını ikna etmeye çalıştı. Kadın bir türlü ikna olmadı.
Kadın ikna olmayınca polisler kadına İzmir bileti aldı ancak kadın bu bileti de yırttı. Otobüs yola çıkamayınca yolcular ve firma yetkilileri kadına tepki gösterdi. Uzun uğraşlar sonunda İzmir'e gönderileceği söylenilerek ikna edilen kadın otobüsten indi. Otobüs kadının inmesiyle yola çıkarken, kadın polis merkezine götürüldü. Burada ifadesi alınan Derya K., daha sonra serbest bırakıldı.