Bilirkişiler dolandırıcılığı araştıracak

‘Aynı dairenin farklı kişilere satılması’ davasında yeni gelişme

Bilirkişiler dolandırıcılığı araştıracak

‘Aynı dairenin farklı kişilere satılması’ davasında yeni gelişme

Bilirkişiler dolandırıcılığı araştıracak
15 Haziran 2019 - 08:54

Neşet KARADAĞ
 

 
ADANA (GÜNAYDIN) - Adana'da apartman dairelerini proje aşaması ve inşaat halinde satış sözleşmesiyle 35 kişiye satmalarına karşın aynı evleri başka kişilere de tapu devriyle satıp 8 milyon lira dolandırdıkları öne sürülen biri tutuklu 7 sanığın 245'er yıl hapisle cezalandırılmaları istemiyle yargılandığı davanın duruşması görüldü.
Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu müteahhit İsmail Arapoğlu, tutuksuz sanıklardan üçü ile bazı müştekiler geldi. Mahkeme başkanı, bazı müştekilerin talimatla ifadelerinin alınıp mahkemeye gönderildiğini söyledi. Duruşmaya gelen müştekilerden S.A., S.A. ve N.S. zararlarının giderilmediğini belirtip, şikayetlerinin devam ettiğini belirtti. Mahkeme savcısı, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.
Sanık müteahhit İsmail Arapoğlu, eski savunmalarını tekrarladığını belirtip bir diyeceğinin olmadığını söyledi.
Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve dava dosyasının tapu, inşaat mühendisi ve hukukçudan oluşan üç kişilik bilirkişi heyetine gönderilerek mağdurların taşınmazlar için ödedikleri bedeller,  varsa iade edilen miktarlar,  dairelerin hangi tarihte kimlere devredildiği, halen başka bir şahıs adına tapuda tescil edilip edilmediği hususlarında rapor aldırılmasına karar verdi. Bilirkişi raporu geldikten sonra başkaları adına tescil edildiği iddia edilen taşınmazların tescil sahiplerinin dinlenmelerine sonradan düşünülmesi kararlaştırılıp duruşma eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum