Bitsin bu hasret

Adana Demirspor, Play-Off Final maçında Ankara Eryaman Stadı’nda Karagümrük takımına karşı mücadele verecek

Bitsin bu hasret

Adana Demirspor, Play-Off Final maçında Ankara Eryaman Stadı’nda Karagümrük takımına karşı mücadele verecek

Bitsin bu hasret
30 Temmuz 2020 - 11:00

HÜSEYİN SUNGUR
 
 
TFF 1. Lig Play-Off final maçında Fatih Karagümrük ile karşılaşacak olan Adana Demirspor için bütün şehir kenetlendi. 25 yıllık Süper Lig hasretini dindirmek isteyen Adana Demirspor’un Karagümrük ile oynayacağı karşılaşma bugün saat 21.00’de Eryaman Stadı’nda start alacak. Karşılaşmayı Cüneyt Çakır yönetirken, Mustafa Emre Eyisoy ve Tarık Ongun yardımcılıklarını yapacak.
 
 
Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, Süper Lig’e çıkmak istediklerini söyleyerek, "Final bitiş düdüğüyle her şey netleşir" dedi. Başkan Sancak, "Çok değerli Adana Demirspor taraftarları ve sevenleri şuhu bilmeli ki yolun sonuna yaklaştık. Bugün Fatih Karagümrükspor karşısında son dakikaya kadar ayağımızı yere sağlam basacağız. Bitiş düdüğüyle her şey netleşir. Allah nasip ederse Süper Lig’e çıkıp 25 yıllık hasrete son vermek istiyoruz” dedi.
 
 
Adana Demirspor Teknik Direktörü Cüneyt Dumlupınar, Fatih Karagümrük takımını geçen sene TFF 1. Lig’e çıkarttığını hatırlatarak, “Geçen sene Karagümrük takımıyla 15 senelik hasreti sona erdirdik. Karagümrük takımıyla çok önemli anılarımız var. Tabii ki benim için duygusal bir maç olacak ama Adana Demirspor’un Süper Lig’e çıkarıp 25 yıllık hasrete son vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.
 
Bu arada Adana Valiliği tarafından yarın Süper Lig’e çıkmak için Ankara’da Fatih Karagümrük ile karşılaşacak Adana Demirspor’un taraftarlarına jest yapıldı. Adana ekibinin galip gelmesinin ardından kentte yapılacak etkinlikler 3 günlük yasak kapsamına girmeyecek. Adana Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamayla, Adana'da 3 gün boyunca gösteri ve toplu etkinlikleri yasaklandı. Bu açıklama perşembe günü Süper Lig’e çıkmak için Ankara’da Fatih Karagümrük ile karşılaşacak olan Adana Demirspor’un taraftarlarını üzdü.
 
Taraftarlara Adana Valisi Süleyman Elban kayıtsız kalmadı.
Adana Valiliği’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Adana Demirsporumuzun yarın oynanacak final maçında hedefine ulaşacağına yürekten inanıyoruz. Toplantı ve gösteri yürüyüşleriyle ilgili valiliğimizce alınan yasaklama kararının Adana Demirspor’umuzun final maçı sonrası olası etkinlikleri kapsamadığını hatırlatırız" denildi.
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum