'Biz herhangi bir partinin mensubu veya hizmetkarı değiliz'

Bey Mahallesi Muhtarı Özbingül'ün öncülüğünde sabah kahvaltısında bir araya gelen Seyhan ilçesine bağlı mahalle muhtarları durum değerlendirmesi yaptı

'Biz herhangi bir partinin mensubu veya hizmetkarı değiliz'

Bey Mahallesi Muhtarı Özbingül'ün öncülüğünde sabah kahvaltısında bir araya gelen Seyhan ilçesine bağlı mahalle muhtarları durum değerlendirmesi yaptı

'Biz herhangi bir partinin mensubu veya hizmetkarı değiliz'
06 Temmuz 2020 - 09:37

Haydar ŞENGÜL
         ADANA(GÜNAYDIN) – Eskiden daha yetkili ve etki sahibi oldukları konusunda hemfikir olan muhtarlar birlik ve beraberliği sağlayarak yine aynı etki gücüne kavuşmak istediklerini ve mahallelerine daha fazla hizmet götürmeyi arzuladıklarını söyledi.
         Bey Mahallesi Muhtarı Şahin Özbingül'ün öncülüğünde sabah kahvaltısında biraraya gelen Seyhan ilçesine bağlı mahalle muhtarları durum değerlendirmesi yaptı. Mahallelerin sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında birtakım aksaklıklar yaşandığını dile getiren Muhtar Özbingül ev sahibi olarak yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Ben rahmetli babamdan dolayı da uzun yıllardır bu hizmet işlerinin içerisindeyim. Önceki zamanlarda muhtarlara verilen değerle, bugün muhtarlara verilen değer ne yazık ki aynı değil. Kent yöneticilerimiz daha önce bir muhtar halkın sorununu dile getirdiğinde bir dediği iki edilmezdi, son derece saygın bir şekilde ağırlanırdı ve ciddi bir değer görürdü. Maalesef ki; şu anda aynı muameleyi görmek mümkün değil. Bizim şahsi bir derdimiz sözkonusu değil, bizim tek kaygımız mahallemize daha iyi hizmet getirmektir. Bir belediye başkanına veya       başka bir kamu yöneticisinin yanına çıktığımızda mahalle halkının       sorunlarını dile getirdiğimizde, o sorun zamanında giderilmiyorsa ve biz tekrar tekrar aynı kapıyı çalmak zorunda kalıyorsak, bu ciddi bir sıkıntıdır. Bugün hepimizin aynı şekilde bu sıkıntılarla boğuştuğunu görüyoruz ve biliyoruz. Biz herhangi bir partinin mensubu veya hizmetkarı değiliz, biz tüm seçmenlere de siyasi partilere de eşit mesafedeyiz. Çünkü biz her kesimden oy alıyoruz."
Kent yöneticilerinin de partili olan veya olmayan muhtar diye ayrıma girmeden hizmet noktasında tüm mahallelere ve temsilcilerine aynı         nazarda bakması gerektiğine dikkat çeken Özbingül, "Eğer bir ayrım yapacaklarsa da dezavantajlı diyebileceğimiz mahallelerimize öncelik verebilirler. Buna hiç bir itirazımız olmaz. Biz hizmet veren herkesi başımızın üstünde taşırız. Yeter ki, haktan ve adaletten yana olsunlar” dedi .
         Diğer muhtar da yaptıkları konuşmalarda, Özbingül ile aynı düşüncede olduklarını belirterek, mahallelere eşit hizmet götürülmediğini ve bu konuda ciddi itirazları olduğunu söyledi. Muhatap bulma noktasında yaşadıkları zorlukları da dile getiren muhtarlar, “Sayın kent yöneticilerimize her defasında dile getiriyoruz, biz bir telefonla ulaşıp sorunlarımızı çözebilmeliyiz, neden sürekli olarak kapılarını aşındırmak zorunda kalıyoruz. Elbette ki Seyhan gibi metropol olmuş bir ilçede 96 mahalleye hizmet götürmek zordur, kabul ediyoruz. Ama vatandaş bizlerden hizmet bekliyor. Bunu izah etmek daha zor. Bu sebepten muhtarlar olarak aynı dili konuşmalı ve hep       birlikte hareket etmeliyiz. Birlikten kuvvet doğar” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum