Böcek ilacı yüzünden 10 kişi hastanelik oldu

Böcek ilacı yüzünden 10 kişi hastanelik oldu

Böcek ilacı yüzünden 10 kişi hastanelik oldu
01 Temmuz 2020 - 12:00

Pire ve böceklerle mücadele için iki katlı bir binanın merdivenlerine  tarım ilacı sıkıldı. Aşırı derecede sıkılan ilaçtan etkilenen 1'i hamile, 10 kişi hastaneye kaldırıldı. Olaya polis ekiplerinin müdahalesiyle bina geçici bir  süreliğine güvenlik şeridi ile kapatıldı. Böcek ilacı sıkan kişi ise gözaltına alındı.

Bodrum katında pire ve böceklerin olduğu iki katlı binaya, apartman sakinlerinden biri kişi, böcek ilacı sıktı. Binanın bodrum katı ve merdivenlerine aşırı derecede sıktı. Yaklaşık bir saat sonra koku tüm binayı sararak, bina sakinleri etkilemeye başladı.

Dışarı çıkan vatandaşlar durumu 112 Acil Servise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis ve çok sayıda ambulans sevk edildi. Polis vatandaşları tahliye ederken, koruyucu elbise ile gelen sağlık ekipleri ise 30 kişinin yaşadığı binadan, ilaçtan etkilenen aralarında 1'i hamile kadın olmak üzere toplam 10 kişiyi Eğitim ve Araştırma ve Devlet Hastanelerine kaldırıldı.

Polis ekipleri, vatandaşı tahliye ettikten sonra, böcek sıkan kişiyi gözaltına alarak polis karakoluna götürdü. Ardından binanın girişini güvenlik şeridi ile kapattı.

Böcek ilacı sıkan kişi ise ‘kamu güvenliğini tehdit etmek' gözaltına alınarak karakola götürüldü. Zanlının işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Dışarıda kalan bazı vatandaşlar akrabalarına giderken, bazıları ise dışarıda bebekleriyle beklediği görüldü. Bina yıkandıktan sonra vatandaşların alınacağı öğrenildi.

(İstanbul)


YORUMLAR

  • 0 Yorum