Bonzai içen şoför direksiyon başında sızdı

Bonzai içen şoför direksiyon başında sızdı

 Bonzai içen şoför direksiyon başında sızdı
13 Mart 2018 - 11:50

44 yaşındaki Mehmet Yıldırım adlı kişi 34 KL 4880 plakalı minibüs ile bir şirketin çalışanlarının taşımacılığını yapıyordu. Yıldırım, çalışanları bırakmasının ardından “bonzai” diye tabir edilen sentetik uyuşturucu maddeden kullandı. Maddeden dolayı kendinden geçen sürücü, bir süre seyrettikten sonra köprü üzerine gelince direksiyon başında sızıp kaldı. Vatandaşlar durumu fark edince, sürücünün geçirdiğini düşünerek yetkililere haber verdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri geldi.

Sürücüyü ayıltan polis, araçta “bonzai” ele geçirdi

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekip, sürücünün direksiyonda sızdığını ve araç içerisinde yanar halde sigara izmariti gördü. Dakikalarca sürücüyü ayıltmaya çalışan ekipler, bir süre sonra kendi getirdi. Uyuşturucu maddenin etkisiyle kendinden geçen sürücü şoför mahallinden ayrılamadı. Araçta yapılan arama sonucunda polis, kağıda sarılmış naylon poşetin içerisinde bir miktar bonzai maddesi ele geçirdi.

Uyuşturucu kullandım. Kullandığım için pişmanım”

Uyuşturucu maddenin etkisiyle kendinden geçen Mehmet Yıldırım, “Uyuşturucu kullandım. Kullandığım için pişmanım, ilk defa oluyor. Servis sürücüsüyüm” diye konuştu. Polis memurunun telsizle haber merkezine bilgi vermesinin ardından sürücü araçtan indirildi. Polis aracına bindirilen sürücü, ifadesi alınmak üzere Kuştepe Polis Merkezine götürüldü. Servis aracı ise yine polis ekipleri tarafından emniyet otoparkına götürüldü. Olayın, İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Esentepe Mahallesi Barbaros Bulvarı’nda üzerindeki Zincirlikuyu Köprüsü’nde yaşandığı öğrenildi. Olayla alakalı başlatılan soruşturma devam ediyor.