Borsa Lisesi mezunlarından Cumhuriyet coşkusu

Borsa Lisesi mezunlarından Cumhuriyet coşkusu

Borsa Lisesi mezunlarından Cumhuriyet coşkusu
05 Kasım 2018 - 17:10

HAYDAR ŞENGÜL
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yılı dolayısıyla, Adana Borsa Lisesi Mezunları Dayanışma Derneği üyeleri, Adana Baro Tesislerinde düzenledikleri Cumhuriyet Balosunda muhteşem anlar yaşadı.
Her yıl düzenli bir şekilde yapılan Cumhuriyet Balosuna bu yıl ilgi daha fazla oldu. Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Belediye Başkan aday adayları, geceye katılarak, Borsa Lisesi mezunlarının  Cumhuriyet coşkusuna ortak oldular.
Baro tesislerinde yapılan Cumhuriyet Balosunda bir konuşma yapan Borsa Lisesi mezunları Dayanışma Derneği Başkanı Adem Sungurtekin, “Atatürk sevgisi hiçbir zaman bitmedi bitmeyecek. Cumhuriyetimizin 95. yılı nedeniyle düzenlediğimiz Cumhuriyet Balomuza gelen tüm konuklara teşekkür ederim. Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet, eşitlik, özgürlük, adalet, insanca yaşam, hakça paylaşım demektir. Cumhuriyet, Önderimiz 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile var oluş hikayesidir. "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” dedi.
Sungurtekin, Borsa Lisesi’nin açılış tarihi olan 29 Ekim 1973’ten bu yana, tüm Borsa Liselilerin Atatürk ve Cumhuriyet aşığı olduğuna dikkat çekti.
Sungurtekin, ayrıca şöyle konuştu. “Bireyler olarak ilk önce dinimizi, sonra Cumhuriyetimizin değerlerini anlatmamız lazım. Biz de dernek olarak tüm Adana’ya elimizden geldiği kadar ATATÜRK’ü anlatıyor ve onun yolunda, onun ilkeleri doğrultusun gittiğimizi belirtiyoruz. Özellikle Cumhuriyetin tüm değerlerine sahip çıkıyor ve çıkmaya da devam edeceğiz.”
Cumhuriyet balosunda CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin ile 25. dönem AK Parti Milletvekili Sadullah Kısacık’a birer plaket verildi.Gecenin ilerleyen saatlerine kadar Cumhuriyet bayramının coşkusu yaşanırken hep şarkı söylerken günün anısına fotoğraf çektirdiler.
Baro tesislerinde yapılan Cumhuriyet balosuna CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP 26. dönem Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, 25. dönem AK Parti Milletvekili Sadullah Kısacık, CHP Çukurova Belediye Başkan aday adayı Hasan Aslan, CHP Çukurova Belediye Başkan aday adayı Murat Öztanrıöver, CHP Sarıçam Belediye başkan aday adayı Celal Güven, ERAL Okulları yöneticileri, Star akşam lisesi öğretmenleri, Belediye Meclis üyesi aday adayları ve çok sayıda borsa lisesi mezun ve öğrencileri katıldı.