Böyle anneye 36 yıl

Kızını, kendi sevgilisi ile cinsel istismara zorladığı iddia edilen anne ile sevgilisine verilen hapis cezaları belli oldu

Böyle anneye 36 yıl

Kızını, kendi sevgilisi ile cinsel istismara zorladığı iddia edilen anne ile sevgilisine verilen hapis cezaları belli oldu

Böyle anneye 36 yıl
11 Ocak 2019 - 08:58

Neşet KARADAĞ-ÖZEL
 
‘KIZLARA ZAAFIM VAR’
Adana’nın Seyhan İlçesi’nde yaşanan utanç verici olay iddialara göre yaşandı. E.D. ve eşi A.F. 2016’nın Şubat ayında boşandı. Çiftin kızları 18 yaşındaki B. F. ve erkek kardeşi B.F.’nin velayeti anneleri E.D.’ye verildi. 40 yaşındaki anne E.D., eşinden boşandıktan sonra evli ve 3 çocuğu bulunan ve kendisinden 18 yaş büyük 58 yaşındaki Aytekin B. ile yaşamaya başladı. 2016’nın Kasım-Aralık aylarından itibaren Aytekin B.,  sevgilisinin kızı B.F.’ye cinsel tacizlerde bulunmaya başladı. B.F., duyduğu rahatsızlığı annesi E.D.’yi anlattı. Ancak E.D., sevgilisi Aytekin’i korumaya yönelik yaklaşım sergiledi. Bundan cesaret bulan Aytekin B., B.F.’ye yönelik kastını cinsel istismar düzeyine çıkartıp sevgilisi E.D.’ye, “kızlara zaafı olduğunu, başka kişilerle ilişki yaşaması yerine mağdure ile birlikte olmak istediğini” söyledi. E.D. ise, sevgilisinin kendisini bırakması ve bakmayacağı korkusundan kızını sevgilisi Aytekin B. ile cinsel istismarda bulunmaya zorladı.
EVDEN KAÇIP HERŞEYİ BABASINA ANLATTI
Annesini sevgilisinin defalarca cinsel istismarına uğrayan B.F., bu süreçten utanıp, annesinin tehditlerinden korkarak olayı gizledi. Son yaşanan cinsel istismar olayından sonra da evden gizlice kaçarak İstanbul’da yaşayan babası A.F.’nin yanına gitti. B.F., yaşadıklarını önce babasının nişanlısına ardından da babasına anlattı. Baba A.F., kızı ile birlikte Adana’ya dönüp eski eşi E.D. ve eski eşinin sevgilisi Aytekin B. hakkında şikayette bulundu. Tutuklanan E.D. ve Aytekin B. hakkında ‘Cinsel istismar ve konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından Adana 14.Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. 6 celsedir yargılamaları süren Aytekin B. ve E.D. hakkında mahkeme kararını verdi. Karar duruşmasına tutuklu sanıklar E.D. ve Aytekin B. ile avukatları katıldı.
BÖYLE ANNE OLMAZ OLSUN
Anne E.D., savunmasında suçlamaları kabul etmedi. Kızının iddialarının asılsız olduğunu belirten E.D., “Kızım Aytekin ile ilişkisi olduğundan bahsetmedi. Kızım ile Aytekin ile birlikte olması konusunda konuşmalar yapmadım. Kızım kendi arkadaşları ile cinsel ilişkiye girmiş olabileceği gibi Aytekin’i de baştan çıkartıp ilişkiye girmiş olabilir” dedi. E.D., son sözlerinde ise suçlamaları kabul etmediğini tekrarlayıp tahliyesi ile birlikte beraatini istedi. Aytekin B. ise, “Suçlamaların hiçbirini kabul etmiyorum. Neden böyle bir suçlamada bulundu bilmiyorum. Pişmanım” diyerek beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, sanıklar E.D. ve Aytekin B.’yi ‘Nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 36’şar yıl hapis cezasına mahkum etti. Heyet, sanıkların tutukluluk hallerinin de devamına karar verdi.