Bozkır'dan Anadolu'ya 'tarih şöleni' yaşattılar

Okul Müdürü Cuma Özcan, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak olmak üzere tüm davetlilere ve şölende emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür etti

Bozkır'dan Anadolu'ya 'tarih şöleni' yaşattılar

Okul Müdürü Cuma Özcan, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak olmak üzere tüm davetlilere ve şölende emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür etti

 Bozkır'dan Anadolu'ya 'tarih şöleni' yaşattılar
12 Ocak 2019 - 09:06

HAYDAR ŞENGÜL
 
 
Adana’nın eğitimde öncü okullarından Dr. M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen Bozkır’dan Anadolu’ya ‘tarih şöleni’ büyük ilgi gördü. Tarih öğretmeni Serdar Aydınlı yönetimindeki öğrencilerin hazırladığı etkinlik okul, aile, öğretmen ve veli dayanışmasının da en güzel örneklerinden birini yaşattı. Öğrencilerin tarih ve kültür bilincini güçlendirmek için düzenlenen etkinlik amacına ulaştı. Tarih şöleninin koordinatörü Dr. M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi tarih öğretmeni Serdar Aydınlı, “Gelecek yıl bu şöleni daha kapsamlı ve katılımlı hale getireceğiz” dedi
 
ÖĞRETMENLER OK ATTILAR
MANCINIK KULLANDILAR

 
Tarih öğretmeni Serdar Aydınlı, öğrencilerin hazırladığı ‘Bozkırdan Anadolu’ya’ isimli tarih şölenine gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, emeği geçenleri kutladı.
Aydınlı, “Gösteri diorama teknikleri çerçevesinde hazırlanmış olup, Kayı Boyunun kültürel özelliklerini, mücadelelerini ve Anadolu’yu yurt edinişini anlatmaktadır.” dedi.
Katılan konuklara tavuklu pilav ve ayran ikram edildi. Ayrıca öğrencilerin yaptıkları oyunlar ve geçmiş tarihinden kullanılan mancınık ve ok atma gelen konuklar ve veliler tarafından kullanıldı.
Dr. M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği adına yapılan açıklamada da, “Böyle müthiş bir tarih şöleni icra ettiği için Okul Müdürü Cuma Özcan, tüm öğretmenler ve emeği geçenleri kutluyoruz.” denildi.
 
OKUL MÜDÜRÜ ÖZCAN, TEŞEKKÜR ETTİ
 
Okul Müdürü Cuma Özcan da, “Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları Kazım Baran,  Murat Bilal,  Hıdır Ünverdi, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, İl Şube Müdürü Kenan Yılmaz,  Mahmut Doğan,  Şeref İçoğlu, Seyhan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nevin Teksoy, Musa Yıldızhan,  Hakan Üstün,  Coşkun Çelebi, Çukurova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Karslıoğlu, Seyhan EBS yönetim teşkilatı, çok kıymetli okul müdürü arkadaşlarımız, müdür yardımcısı arkadaşlarımız, öğretmen arkadaşlarımız, velilerimiz; Dr. M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi ailesi olarak bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ediyor saygılar sunuyoruz. Proje yürütücüsü tarih öğretmenimiz Serdar Aydınlı’ya emeğinden dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
 
‘ÖĞRETMENLERİMİZE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSET AZ’
 
Bozkır’dan Anadolu’ya tarih şölenini gerçekleştiren öğrenciler de, “Okula geldiğimiz ilk günden bugüne kadar çok seviyeli ve saygın bir eğitim görüyoruz. Okulumuzda gerçekleştirilen projeler bizim ufkumuzu açıyor. Öğretmenlerimiz bilgi ve becerileriyle bizi aydınlık yarınlara hazırlıyorlar. Onlara ne kadar teşekkür etsek az. Bugün de böyle bir tarih şöleni yaşattıkları için çok mutlu olduk. Başta okul müdürümüz Cuma Özcan olmak üzere bu projelerde emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” diye düşüncelerini dile getirdiler.