‘Bu öldü, onu bırakın diğerine vurun’

Balık tutarken adam öldürme davasında tanıklar dinlendi

‘Bu öldü, onu bırakın diğerine vurun’

Balık tutarken adam öldürme davasında tanıklar dinlendi

‘Bu öldü, onu bırakın diğerine vurun’
15 Kasım 2018 - 09:14

Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana'da balık tutarken çıkan kavgada bir kişiyi bıçak ve sopalarla öldürdükleri, bir kişiyi de yaraladıkları ileri sürülen 3’ü tutuklu 10 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
Seyhan Baraj Gölü üzerindeki Çatalan Köprüsü'nde 29 Aralık 2017'de çıkan kavgada Hüseyin Fahri Temir (39) öldürüldü, arkadaşı B.S. ise yaralandı. Olaya karıştıkları iddiasıyla 10 sanık hakkında ‘kasten öldürme ve silahla kasten yaralama’ suçlarından Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın ikinci celse duruşması yapıldı.Duruşmaya tutuklu sanıklar sanıklardan Sedat A, Yasin A. ve S.A. (17) ile tarafların avukatları geldi. Duruşmada tanıklar Mehmet K. ve Çağatay Ö. dinlendi. Olay günü baraj gölü üzerindeki köprüde arkadaşlarıyla alkol aldıklarını belirten Mehmet K., “Bahri sarhoş oldu. Ben Çağatay ile birlikte Bahri’nin otomobili ile köprünün başına gidip döndüğümüzde Hüseyin ve Bahri’nin yaralı olarak yerde yattığını gördük.  Sorduğumuzda yaklaşık 10 kişilik grubun saldırdığını söylediler” dedi.
Diğer tanık Çağatay Ö. ise emniyette verdiği ifadesinin doğru olduğunu belirterek ifadesine ekleme yapmak istediğini söyledi. Yerde yaralı olarak yatan Bahri’nin kendine geldiğinde kafasına sopa ile vurulduğunu söylediğini belirten Çağatay Ö., “Kendilerine vuran şahısların ‘bu öldü, onu bırakın diğerine vurun’ diye söyledi”dedi.
Sanıklar da eski savunmalarını tekrarladıklarını belirtti.
Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe erteledi.