“Bu salondan Avrupa Şampiyonu çıkmalı”

Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Yavuzlar Spor Salonu’nun yıkılacağı haberi üzerine harekete geçti

“Bu salondan Avrupa Şampiyonu çıkmalı”

Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Yavuzlar Spor Salonu’nun yıkılacağı haberi üzerine harekete geçti

“Bu salondan Avrupa Şampiyonu çıkmalı”
10 Aralık 2018 - 09:38

Kaymakam Bingöl, Yavuzlarda spor kültürünün oluştuğunu belirterek, “Bu salondan Balkan şampiyonları çıkmış. Bundan sonra Avrupa Şampiyonları çıkmalı” diye konuşarak mevcut yerin spor salonu olarak hizmete devam edeceğinin müjdesini verdi.
 
 
Hüseyin SUNGUR
 
 
ADANA (GÜNAYDIN)
Gazetemizde 28 Kasım Çarşamba günü Yavuzlar Spor Salonu’nun yıkılarak yerine halı saha yapılacağı şeklinde çıkan haberimiz üzerine Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl harekete geçti. Kaymakam Bingöl, haberimiz üzerine yanında Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılınç olduğu halde, Yavuzlar Spor Salonu’na giderek incelemelerde bulundu.
Kaymakam Bingöl, salonu ziyarete esnasında judocuların antrenmanını da izledi. Judo Teknik Direktörü Kırmızı Beyaz Kuşak 6. dan Yusuf Uncular, çalışmaları ve sporcular hakkında bilgi verdi. Uncular, Yavuzlar Spor Salonu’ndan iki Balkan Şampiyonu, Türkiye Şampiyonları çıktığını belirterek, “Bu salonun geçmişi 30 yıldan fazladır. Burada binlerce sporcu yetişerek antrenör oldu. Antrenör olan o sporcularımız yeni sporcular yetiştirdi. Bundan sonraki hedefimiz Avrupa ve Dünya Şampiyonları çıkarmaktır. Salonumuzda okullardan da olmak üzere 400’e yakın genç ve çocuk spor yapmaktadır” şeklinde konuşarak Kaymakam Bingöl’e bilgi verdi.
Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılınç, Yavuzlar Spor Salonu’nun depreme dayanıklı olmadığını belirterek, “Burasının yıkılarak Vehbi Necip Savaşan İlkokulu’nun bahçesi yapmayı planlıyoruz” şeklinde Kaymakam Oğuzhan Bingöl’e bilgi verirken, bir sporcu velisi, “Yavuzlar Spor Salonu yıkılırsa çocuklarımızı başka salona gönderemeyiz. Hem ekonomik durumumuz yeterli olmaz, hem de akşam karanlığında çocuklarımızı uzağa gönderemeyiz” diye konuşarak spor salonunun okul bahçesi yapılmasına tepki gösterdi. Sporcu velisi, Yavuzlar Mahalle Muhtarına da tepki göstererek, “Mahalle muhtarımızın, ilçe milli eğitim müdürü ve okul müdürü ile birlikte hareket ederek bu salonun yıkılmasından yana olmasını anlayabilmiş değilim. Halbuki mahalle muhtarları vatandaşlarının yanında olmalıdır. Mahalle muhtarı spor salonunun yıkılmasını isteyerek yanlış bir tutum içerisine girmiştir” şeklinde konuştu.
Yüreğir İlçe Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, spor salonunun yıkılacağı haberini gazetede okuduğunu belirterek, “Birde olayı yerinde görelim, spor salonunun durumu nedir diye geldik ve bilgiler aldık. Gördüğümüz ve edindiğimiz izlenimler sonucu burada bir kültür yerleşmiş. O da spor kültürü. Gördüğümüz ve anladığımız kadarıyla bu salonda binlerce sporcu yetişmiş. Kimileri Balkan, kimileri Türkiye Şampiyonu olmuş” şeklinde konuştu.
Kaymakam Bingöl, spor salonunun 30 yılın üzerinde bir geçmişi olduğunu bu nedenle depreme dayanıklı olmadığını belirterek, “İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bu spor salonunun depreme dayanıklı olmadığını söylüyor. Dolayısıyla bu salonun yıkılması gerekiyor. Burası yıkılsa dahi spor salonu olarak hizmet vermeye devam edecektir. Kim olursa olsun buradaki spor kültürünü yok edemez, etmemeli” diye konuştu.
Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, konunun takipçisi olacağını belirterek, “Burasının spor salonu olarak kalması hatta yıkılarak daha iyi salon yapılıp sporcuların iyi şartlarda antranman yapması için elimden gelen gayreti göstereceğim. Burada oluşturulan spor kültürünü yaşatmaya ödevam etmeliyiz. Öğrendiğim kadarıyla burada antrenman yapan sporcuların neredeyse tamamı öğrenci. Bu öğrenci sporcularımızın ders notlarının da iyi olduğunu öğrendim. Dolayısıyla öğrencilerimiz burada spor yapmaya devam edecektir, bundan hiçkimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, daha sonra Balkan Şampiyonu sporcular Emine İkra Candan ile Sudenaz Buyruk’u başarılarından dolayı kutlayarak eşofman takımı armağan etti. Kaymakam Bingöl, Balkan şampiyonu sporcularla gurur duyduğunu belirterek, “Sıra Avrupa Şampiyonu olmalarına geldi” diye konuştu.