“BULGARİSTAN’DAKİ SEÇİMLER İÇİN SEÇME HAKKINIZI KULLANIN”

BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİ BAŞKANI SAĞIROĞLU’DAN ÇAĞRI.

“BULGARİSTAN’DAKİ SEÇİMLER İÇİN SEÇME HAKKINIZI KULLANIN”

BALKAN TÜRKLERİ DERNEĞİ BAŞKANI SAĞIROĞLU’DAN ÇAĞRI.

“BULGARİSTAN’DAKİ SEÇİMLER İÇİN SEÇME HAKKINIZI KULLANIN”
06 Mart 2021 - 10:20

ADANA(GÜNAYDIN)

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Sekreter Yardımcısı aynı zamanda Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu, Türkiye'de yaşayan çifte pasaportlu vatandaşlara çağrıda bulunarak, "Beyanname doldurmak için son 5 gün. En temel anayasal hakkınız olan seçme hakkınızı kullanarak Bulgaristan'daki kardeşlerinize elinizi uzatın." dedi.
 
Başkan, Aziz Sağıroğlu, Bulgaristan'da yapılacak parlamento seçimleri için Türkiye'de oy kullanacakların 9 Mart'a kadar beyanname işlemlerini tamamlamaları gerektiği uyarısında bulundu.
 
Sağıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 4 Nisan'da yapılacak parlamento seçimlerinde Türkiye'de açılacak sandıklarda oy kullanacak çifte vatandaşların, Bulgaristan Yüksek Seçim Kurulunun internet sayfasında yurt dışı oy kullanma bölümüne girerek beyanname doldurmaları gerektiğini belirtti. Bunun için kimlik kartı veya pasaportun yeterli olduğunu aktaran Sağıroğlu, "Ayrıca beyanname Kiril alfabesiyle doldurulacaktır. Sıkıntı çeken vatandaşlarımız  Adana Balkan Türkleri Derneğimize başvurup yardım alabilir. Unutmayın, beyanname doldurmak için son 5 gün. En temel anayasal hakkınız olan seçme hakkınızı kullanarak Bulgaristan'daki kardeşlerinize elinizi uzatın." ifadelerini kullandı.
 
Sağıroğlu, Türkiye'de hangi bölgede ne kadar seçim sandığı kurulacağının müracaatların ardından belirleneceğini kaydetti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum